آنالیز نهایی پرونده های ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی، اعتراض به اقدام ترکیه و خبرهای خوش برای فعالان گردشگری

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برنامه بدون خط خوردگی از رادیو تبادل نظر به تشریح مهمترین برنامه های این وزارتخانه در یک هفته گذشته پرداخت.

آنالیز نهایی پرونده های ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی، اعتراض به اقدام ترکیه و خبرهای خوش برای فعالان گردشگری

به گزارش خبرنگار وبلاگ آبی اناری ها، علیرضا بای شامگاه یکشنبه 12 مرداد 99 در برنامه بدون خط خوردگی از شبکه رادیویی مصاحبه با تشریح مهم ترین برنامه های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: یکی از مهم ترین اقداماتی که در هفته گذشته از سوی این وزارتخانه انجام شد، اعتراض رسمی به اقدام ترکیه در معرفی پرونده ثبت خوشنویسی اسلامی بود.

او اضافه کرد: بعد از اعلام اقدام ترکیه برای ثبت خوشنویسی اسلامی به اسم این کشور، ایران مراتب اعتراض خود را به یونسکو به صورت رسمی اظهار داشت و با توجه به این که عنوان پرونده خوشنویسی اسلامی است، این اعتراض از سوی ایران اعلام شده که پرونده تنها به اسم کشوری مانند ترکیه نباید ثبت گردد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: همچنین در هفته گذشته مراتب ثبت 38 اثر در نامه هایی جداگانه از سوی دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استانداران همدان و یزد ابلاغ شده است.

او در ادامه گفت: یکی از خبرهای خوب هفته گذشته در حوزه میراث فرهنگی نیز بازگشت کاخ ثابت پاسال به میراث فرهنگی است. بر اساس رأی صادر شده از سوی دیوان عدالت اداری، این بنای تاریخی مجدداً به میراث فرهنگی واگذار شد.

بای در ادامه به کوشش های این وزارتخانه برای حمایت از فعالان گردشگری در دوران کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: بنا بر اعلام معاونت گردشگری این وزارتخانه، قول هایی از رئیسجمهوری محترم در مورد اعطای بسته های حمایتی برای فعالان گردشگری که در دوران کرونا متحمل آسیب شده اند، دریافت شده است.

او در بخش دیگری از صحبت های خود به برگزاری چهارمین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای صنایع دستی اشاره نمود و اضافه کرد: در این جلسه که در محل عمارت تاریخی کوشک در تهران برگزار گردید، در هفته گذشته پرونده 18 شهر و روستا از چهار استان کشور آنالیز شد که تنها از استان گلستان 10 پرونده آنالیز نهایی شد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نمود: حضور استانداران، نمایندگان مجلس، فرمانداران، شهرداران و سایر مسئولان استانی در این جلسات نشان دهنده اهمیت ثبت شهرها و روستاهای صنایع دستی است.

منبع: میراث آریا

به "آنالیز نهایی پرونده های ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی، اعتراض به اقدام ترکیه و خبرهای خوش برای فعالان گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز نهایی پرونده های ثبت ملی شهرها و روستاهای صنایع دستی، اعتراض به اقدام ترکیه و خبرهای خوش برای فعالان گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید