برای خواب راحت چه بخوریم؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اگر در طول روز نور خورشید دریافت نکنید، در بین روز احساس خستگی زیادی می کنید و میزان ملاتونین بدنتان در شب افت می نماید. توصیه می گردد که در طول روز فعال تر باشید، تا حد امکان صبح زود از خواب بیدار شوید و در طول روز در معرض نور آفتاب باشید.

برای خواب راحت چه بخوریم؟

برای خواب راحت بدن شما باید به اندازه کافی ملاتونین ترشح کند. برای خواب راحت شبانه فست فود و غذا های چرب نخورید. اما میوه هایی، چون اناناس و موز و مغز ها بسیار مفید است.

موز

موز خاصیت آرامبخشی دارد و به طور طبیعی مغز را آرام می نماید. این میوه همچنین برای استراحت و آرامش عضلات بعد از یک روز کاری و ورزشی طولانی مؤثر است. میزان بالای تریپتوفان موجود در این میوه باعث تحریک ترشح ملاتونین و یاری به خوابی آرامبخش می گردد. می توانید این میوه را به صورت کامل یا در ترکیب اسموتی بهره ببرید.

زنجبیل

زنجبیل شهرت زیادی در سرتاسر دنیا دارد، چون یک ماده ضدالتهاب و یک مسکن طبیعی و قوی است. مصرف دمنوش زنجبیل باعث تسکین درد ها و علائم مربوط به وجود التهاب در بدن می گردد. باید بدانید که زنجبیل همچنین حاوی ملاتونین است و بنابراین برای داشتن خوابی راحت و آرامبخش مناسب است.

اگر در طول روز نور خورشید دریافت نکنید، در بین روز احساس خستگی زیادی می کنید و میزان ملاتونین بدنتان در شب افت می نماید. توصیه می گردد که در طول روز فعال تر باشید، تا حد امکان صبح زود از خواب بیدار شوید و در طول روز در معرض نور آفتاب باشید.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "برای خواب راحت چه بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای خواب راحت چه بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید