بخشش جوانی که دوستش را با گلوله کشت پس از 7 سال

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، هفت سال بعد از شلیک مرگ بار مرد جوان به دوستش و کشمکش های فراوان درباره عمدی یا غیرعمدی بودن آن، متهم پیروز به جلب رضایت اولیای دم شد و به لحاظ جنبه عمومی جرم پای میز محاکمه رفت.

بخشش جوانی که دوستش را با گلوله کشت پس از 7 سال

به گزارش شرق، هفت سال قبل به مأموران پلیس خبر رسید مرد جوانی به نام سیامک در خانه اش با شلیک گلوله به قتل رسیده است. همسایه ها این گزارش را به مأموران داده بودند. آن ها بعد از حضور پلیس گفتند درگیری در راهرو رخ داد و مقتول در راه پله مورد اصابت گلوله نهاده شد. آنالیز های مأموران نشان داد در خانه مقتول میهمانی برپا بود و در میانه میهمانی چنین اتفاقی رخ داد. با توجه به اینکه میهمانان جوانی به نام شهرام را عامل قتل معرفی کردند، او بازداشت شد.

پلیس در گام بعد و پس از اینکه جسد را به پزشکی قانونی منتقل کرد، همسایه ها را مورد پرسش قرار داد. همسایه ها به اتفاق گفتند بعد از قتل و با صدای شلیک گلوله از خانه بیرون رفتند و صحنه را ندیدند. یکی از همسایه ها گفت: سیامک مدت ها بود در این ساختمان زندگی می کرد. او زندگی مجردی داشت و کمتر خانواده اش به خانه اش رفت و آمد می کردند. البته او بیشتر وقت ها میهمانی داشت.

سیامک دوستان زیادی داشت که در خانه اش می ماندند. روز حادثه هم در خانه اش میهمانی بود. ما اول فکر کردیم سر و صدا برای میهمانی است؛ اما بعد صدای مهیبی آمد. به راهرو رفتم و جسد خونین سیامک را دیدم. جوانی که به شدت ترسیده بود، بالای سر او ایستاده بود. در ادامه از شهرام بازپرسی شد. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: من به عمد سیامک را نکشتم و تیر کمانه کرد. اول به دیوار خورد و سپس به سیامک برخورد کرد. هرچند این جوان ادعا می کرد گلوله به دیوار برخورد نموده و کمانه تیر باعث شده سیامک کشته گردد؛ اما دادسرا ادعای او را نپذیرفت و پرونده به اتهام قتل عمدی به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد؛ اما با ایرادی که به پرونده وارد شد، دوباره به دادسرا ارسال شد.

دادگاه از دادسرا خواست تا درباره کمانه کردن گلوله نیز تحقیقاتی بکند. بعد از برطرف نقص یک بار دیگر پرونده به دادگاه ارسال شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند، مادر مقتول به عنوان، ولی دم در صندلی نهاده شد و خواهان صدور حکم قصاص شد.

او گفت: سیامک فرزند من بود و سال ها برای عظیم کردنش زحمت کشیده بودم. او جوان پیروزی بود. زندگی خوبی داشت و سربه راه بود. من پسرم را دوست داشتم. متهم هفت سال است با ترفند های مختلف من را معطل نگه داشته.

او هر بار یک ادعا درباره مرگ فرزند من می نماید. یک بار می گوید گلوله کمانه نموده و یک بار می گوید اصلا او نزده و تیر خودبه خود شلیک شده است. من نمی توانم او را ببخشم. او حتی به خاطر کاری که نموده است، عذرخواهی نمی نماید. بعد از گفته های مادر مقتول متهم در صندلی نهاده شد. او گفت: من و سیامک مدت زیادی با هم دوست بودیم؛ تا اینکه یک روز با هم دچار اختلاف شدیم و دعوا کردیم. سیامک برای اینکه حالم را بگیرد، با ماشین من را زیر گرفت و خسارت سنگینی به من وارد شد.

متهم در ادامه گفت: من مدت ها در بیمارستان بستری بودم و هزینه زیادی برای درمان کردم. او بعد از اینکه به عمد من را زیر گرفت، یکی از دوستان مشترک مان را سراغم فرستاد و گفت که اگر شکایت نکنم، همه خسارت را می دهد و دیه را هم می پردازد. من هم تصمیم گرفتم شکایت نکنم.

متهم ادامه داد: بعد از آن هر بار که به سیامک گفتم خسارت من را بده، قبول نمی کرد. مدتی که از تصادف گذشت، با توجه به اینکه می دانست من دیگر نمی توانم ثابت کنم چه اتفاقی افتاده است، گفت هیچ خسارتی به من نمی دهد. تهدید کردم و گفتم اگر خسارت ندهد، شکایت می کنم. او یکی از دوستان مشترک مان را به خانه اش دعوت کرد؛ چون دوستم از من طرفداری می کرد و به سیامک می گفت باید خسارت بدهد.

او را به شدت ترسانده و کتک زده و بعد هم گفته بود به شهرام بگو اگر یک بار دیگر سراغ خسارت بیاید، او را هم همین طور کتک می زنم تا دیگر نتواند ادعای خسارت بکند. من از این موضوع خیلی ناراحت شدم. به سیامک زنگ زدم و گفتم اگر خسارت را ندهد، پشیمانی به بار می آورم. او توجهی نکرد تا اینکه یک اسلحه خریداری کردم، به خانه سیامک رفتم تا او را تهدید کنم.

متهم درباره شب حادثه گفت: سیامک در خانه اش میهمانی داشت و من این را می دانستم. می خواستم او را بترسانم و جلوی دوستانش تحقیرش کنم تا دیگر نتواند من را تهدید کند. وقتی در خانه را باز کرد، من با سلاح سراغش رفتم و گفتم جلوی دوستانت می گویم اگر پولم را ندهی، تو را می کشم و به زور پولم را می گیرم.

سیامک ترسید و فرار کرد. در راه پله بودیم که تیر شلیک شد. من تیر را شلیک نکردم، ماشه خودش چکانده شد. من حتی نمی دانستم اسلحه مسلح است. شهرام در حالی که به شدت ابراز پشیمانی می کرد، گفت: گلوله به دیوار برخورد کرد و بعد وارد بدن سیامک شد. من اصلا قصدم کشتن او یا حتی شلیک گلوله نبود.

شهرام در پاسخ به این سؤال که چه مبلغی از مقتول طلب داشت، گفت: هفت سال قبل قرار بود 14 میلیون تومان به من بدهد. من دقیقا 14 میلیون تومان برای بهبود هزینه نموده بودم و همه آن خرج بیمارستان شده بود. من حتی به سیامک گفتم دیه هم نمی خواهم، فقط هزینه بیمارستان را بده؛ اما او نمی خواست پول را بدهد. البته من کار بدی کردم. نباید سلاح می خریدم و او را تهدید می کردم. اشتباه عظیمی بود و حالا هم از دادگاه درخواست وقت دارم تا بتوانم رضایت اولیای دم را بگیرم. قضات بعد از درخواست شهرام و وکیل مدافعش وارد شور شدند و به متهم دو هفته فرصت دادند تا رضایت مادر سیامک را بگیرد.

در نهایت بعد از دو هفته شهرام رضایت نامه را به دادگاه تحویل داد و به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد. او در جلسه دوم رسیدگی به پرونده اش گفت: من اتهام قتل عمدی را همچنان قبول ندارم و درخواست دارم با توجه به اینکه هفت سال است در زندان به سر می برم، به من یاری کنید. روز های سختی را گذرانده ام و شرایط بدی را تحمل می کنم. ضمن اینکه هفت سال هم در زندان بودم، به سختی پیروز شدم مبلغ درخواستی اولیای دم را تأمین کنم و هرچه خودم و خانواده ام داشتیم، دادیم تا رضایت بگیریم. با انتها جلسه دادگاه قضات شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و متهم را با احتساب ایام بازداشت به حبس محکوم کردند.

منبع: فرارو

به "بخشش جوانی که دوستش را با گلوله کشت پس از 7 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش جوانی که دوستش را با گلوله کشت پس از 7 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید