با اینترنت چطور طعم لیموناد خود را ارسال کنیم؟!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، حالا شما هم می توانید لیمونادتان را ارسال کنید.

پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور توانستند با موفقیت مزه و ظاهر لیموناد را با استفاده از الکترود در لیوان آب شبیه سازی نمایند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

با اینترنت چطور طعم لیموناد خود را ارسال کنیم؟!

پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور با استفاده از سیستمی از الکترودها و سنسورها توانستند ظاهر و مزه لیموناد را به لیوان آب انتقال دهند. آن ها از سنسورهای رنگ و PH برای دستیابی به رنگ لیموناد و اسیدیته آن استفاده کردند و سپس این اطلاعات را به الکترودهایی درون آب مقطر انتقال دادند. جوانه های چشایی شخص آزمایش نماینده به وسیله الکتریسیته الکترودهای دریافت نماینده تحریک شد و چراغ های LED، رنگ لیموناد را ایجاد کردند.

هدف از این آزمایش، فراهم کردن این امکان برای مردم است تا وقتی از هم دور هستند نیز تجربه های حسی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. نیمشا راناسینگ، از پژوهشگران این تیم می گوید:

مردم همواره از نوشیدنی هایشان عکس می گیرند و در شبکه های اجتماعی منتشر می نمایند. اگر می توانستید مزه را هم آپلود کنید، چه می شد؟ هدف ما دستیابی به این نقطه است.

واقعیت مجازی و تجربه به اشتراک گذاشته شده

اعضای تیم، نوشیدنی دیجیتال خود را با 13 تِستر که نمی دانستند لیموناد موردنظر واقعی است یا نه، آزمایش کردند. لیمونادهایتست شده، سفید کدر، سبز یا زرد بودند. در ابتدا داوطلبان یاد گرفتند زبانشان را بر لبه لیوان بگذارند و نوشیدنی را بنوشند. این تماس باعث می شد آن ها شبیه سازی الکتریکی را تجربه نمایند. سپس آن ها نوشیدنی ها را آزمایش می کردند و به هر یک براساس اینکه چقدر ترش به نظر می رسید و در واقعیت چقدر ترش بود، امتیاز می دادند.

به طور میانه، تسترها گزارش کردند که لیموناد واقعی از لیموناد مجازی ترش تر بوده است (ممکن است به خاطر روشنی LED-ها بوده باشد). آن ها فکر می کردند که لیموناد مجازی با توجه به رنگ کدرش باید ترش تر باشد. با توجه به اینکه ایجاد تجربه چشایی بدون ایجاد بوی متناسب با آن، فرایندی ناقص است؛ این گروه تصمیم گرفته است راهی برای شبیه سازی بویایی نیز توسعه دهد. راناسینگ در این باره می گوید:

شبکه های اجتماعی مانند نوک کوه یخی فناوری هستند. نوشیدنی های مجازی می توانند به مردم یاری نمایند تا نوشیدنی های قنددار را بدون تأثیر مخرب بر قند خون یا دندان هایشان تجربه نمایند. این فناوری، تعامل ما با یکدیگر و تجربه های به اشتراک گذاشته مان را تغییر خواهد داد. بسیاری از پلت فرم های شبکه اجتماعی، این ایده را پذیرفته اند : فیسبوک آکیلوس را به عنوان پلت فرمی نو در ارتباط همه جانبه با استفاده از واقعیت مجازی به خدمت گرفته است. در حالت ایده آل، چنین فناوری به ما امکان می دهد چیزی بیش از خاطرات را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذاریم. ما می توانیم چیزهای نو را با یک دیگر تجربه کنیم، حتی اگر در یک مکان نباشیم.

منبع: الی گشت

به "با اینترنت چطور طعم لیموناد خود را ارسال کنیم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اینترنت چطور طعم لیموناد خود را ارسال کنیم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید