باور های غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، می گوییم کربوهیدرات چاقمان می کند، نان نمی خوریم، امروز وزنمان بالا رفته و شام نمی خوریم و فکر می کنیم یک شکلات تمام معادلات تغذیه سالممان را خراب می کند. این باور های غلط در مورد غذا و واقعیت آن را در این مطلب بخوانید.

باور های غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری

به گزارشfindingbalance، دلایل اینکه چرا بعضی از ما با مسائل خوردن دست وپنجه نرم می کنیم، با لایه های عمیق و موضوعات پیچیده ای سر و کار دارد. هر فرد با این حال دارای اعتقادات غلط در مورد غذا هایی است که آن ها را بد می داند. در این مطلب به بعضی از باور های غلطی که می تواند باعث محدود شدن خوردن ما شود، می پردازیم. باید باور های غلط را بشناسیم و سعی کنیم با دانستن واقعیت آن در زندگی، تغییرشان دهیم و شیوه خوردنمان را بهبود بدهیم.

باور غلطکربوهیدرات ها بد هستند و من را چاق می کنند. من نمی توانم نان، ماکارانی و یا سیب زمینی بخورم.
واقعیتکربوهیدرات ها منبع سوخت بد من هستند و من نیاز به یک منبع سوخت منظم دارم. می توانم وزنم را حفظ کنم حتی وقتی بعضی از غذاهای حاوی کربوهیدرات زیاد می خورم.

غذا به معنای سوخت و ساز بدن است و قرار است از ان لذت ببریم. شناسایی باور های غلط و جایگزینی آن ها با واقعیت گام بزرگ و مهمی است. هر کدام از ما توان استدلال و حل این مسائل را داریم، اما در بعضی مواقع، مشاوره حرفه ای برای کمک به ما در مورد موضوعات عمیق مورد نیاز است.

باور غلطمن نمی توانم چربی بخورم. چربی چاق کننده است.
واقعیتچربی ها مواد مغذی هستند که در برنامه همه رژیم های غذایی سالم گنجانده شده اند. چربی ها اجزای ساختاری سلول ها هستند و نقش مهمی در انقباض عضلات، لخته شدن خون و جذب ویتامین های A، D، E و K دارند.
باور غلطمن فقط می توانم غذاهایی که در لیست ایمن من قرار گرفته است بخورم. در غیر این صورت من زیاد غذا می خورم و چاق می شوم.
واقعیتیک میانه وجود دارد که باید دور از افراط در زندگی پیاده کنیم. انواع غذا ها برای من از نظر جسمی، عاطفی و روحی سالم است، اما باید یک میانه را در نظر داشته باشم.
باور غلطواقعیت
من نمی توانم تکه ای آبنبات یا شکلات بخورم. چاق می شوم.این غیرممکن است. برای اضافه شدن نیم کیلو وزن، اندازه زیادی غذا خوردن لازم است. تا زمانی که شما غذاهایی را انتخاب می کنید که سلامت هستند، وجود غذاهای سرگرم کننده بدون مشکل است.
من نمی توانم با دوستانم غذا بخورم. در رستوران غذاهای باکیفیت وجود ندارد و ممکن است مریض شوم.تلاش برای خوردن غذای باکیفیت کامل، خسته کننده و کسل کننده است و من را از شادی می اندازد. تغذیه مناسب خطر ابتلا به بیماری ها را کم می کند اما به این معنا نیست که هیچ انعطافی به برنامه غذایی خود ندهید و همیشه خودتان را محروم کنید.
امروز نمی توانم شام بخورم. من از امروز صبح یک کیلوگرم وزن اضافه کردم با اینکه چیزی نخوردم.بدن من در حالت طبیعی در طول روز مایعات را حفظ می کند و نوسان وزن دارد. به عنوان مثال وزن بعضی مواد غذایی زیادتر است، مصرف سدیم وزن را در طول روز بالاتر نشان می دهد و همچنین نفخ قبل از قاعدگی می تواند باعث آن شود.
این رژیم غذایی برای من مناسب است و راهی برای سلامتی مطلوب است. من باید کاملاً از اصول آن پیروی کنم. من نمی توانم هیچ غذای بدی داشته باشم.لیست غذای سخت و قانونی برای غذاهای بد و خوب کار نادرستی است. در هر برنامه ا انعطاف لازم است.
من هیچ چیزی را بدون دانستن اندازه دقیق کالری، کربوهیدرات و چربی نمی خورم. من همیشه باید غذای خودم را اندازه گیری کنم.این کار باعث افزایش ترس های غذایی و طرز فکر وسواسی می شود. غذا خوردن را بسیار پیچیده نکنید.

غذا به معنای سوخت و ساز بدن است و قرار است از ان لذت ببریم. شناسایی باور های غلط و جایگزینی آن ها با واقعیت گام بزرگ و مهمی است. هر کدام از ما توان استدلال و حل این مسائل را داریم، اما در بعضی مواقع، مشاوره حرفه ای برای کمک به ما در مورد موضوعات عمیق مورد نیاز است.

منبع: ایرنا

منبع: فرارو

به "باور های غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باور های غلط در غذا خوردن؛ از شکلات نخوردن تا دقت در کالری شماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید