اولین حضور همسر حاکم دبی پس از فرار از امارات و دادخواست برای حضانت فرزندانش

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اولین دادگاه رسیدگی به اختلافات حاکم دبی و همسر فراری اش در لندن برگزار گردید. همسر حاکم دبی دادخواست مربوط به حضانت دو فرزندش و حمایت و عدم مزاحمت از سوی همسرش را تقدیم دادگاه کرد.

اولین حضور همسر حاکم دبی پس از فرار از امارات و دادخواست برای حضانت فرزندانش

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، روزنامه تلگراف انگلیس نوشت که دادگاه خانواده در دادگاه عالی انگلیس برای آنالیز پرونده اختلافات محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و همسرش هیا بنت الحسین سه شنبه در لندن برگزار گردید.

این روزنامه در ادامه نوشت که همسر حاکم دبی برای اولین بار پس از فرار از دبی رؤیت شد.

طبق این گزارش، دادگاه مذکور به ریاست اندرو مک فارلین به مدت دو روز و برای آنالیز پرونده حضانت دو فرزندشان (جلیلة 11 ساله و زاید هفت ساله) شروع شده است.

همسر حاکم دبی و خواهر ناتنی پادشاه اردن از دادگاه انگلیس خواست تا حکم حمایت از یکی از دو فرزندش در برابر ازدواج اجباری را صادر کند.

وی همچنین از دادگاه خواست تا یک حکم عدم مزاحمت با هدف جلوگیری از آزار و تهدید را صادر کند. تعیین نیست او این حکم را برای چه کسی درخواست نموده است.

شاهزاده هیا با حضور در دیوان عالی انگلیس و ولز همچنین از مقام های قضایی درخواست پذیرش حضانت قضایی کرد. این حضانت بدان معناست که در شرایط خاص و در مواردی که احتیاج به دریافت تصمیم مهم است، دادگاه سرپرستی کودک را بر عهده بگیرد.

طبق تعریفات قوانین رسمی انگلیس، درخواست حمایت در برابر ازدواج اجباری در مواردی مفید خواهد بود که شخص مجبور به ازدواج گردد و یا به اجبار ازدواج نموده باشد.

به همین دلیل، یک مقام در سفارت امارات در لندن در پاسخ به پرسش وبلاگ آبی اناری ها درباره جزئیات درخواست همسر حاکم دبی گفته است که دولت این کشور درباره زندگی خصوصی افراد اظهار نظر نمی کند.

این درحالی است که نمایندگان حاکم دبی به درخواست ها برای اظهار نظر درباره این دادگاه پاسخ ندادند و دفتر رسانه ای دولت دبی نیز از اظهارنظر درباره موضوع ویژه در دادگاه خودداری کرد.

همچنین قاضی مک فارلین درخواست وکلای حاکم دبی را برای اعمال محدودیت در انتشار بعضی جزئیات رد کرد و به رسانه ها اجازه داد تا درخواست های شاهزاده هیا را منتشر نمایند.

این دادگاه همچنین درخواست حاکم دبی از دیوان عالی انگلیس برای بازگرداندن فرزندانش به دبی را آنالیز کرد.

قاضی مک فارلین پیش از این تصمیم گرفته بود که فقط وبلاگ آبی اناری ها معتبری که با رسانه های تحت نظارت دادگاه انگلیس و ولز کار می نمایند اجازه شرکت در این دادگاه را دارند.

هیا بن حسین به همراه وکیلش در این دادگاه حاضر شد اما حاکم دبی خودش در این جلسه حضور نداشت.

از سوی دیگر، ده ها شخص در اعتراض به حاکم دبی در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اولین حضور همسر حاکم دبی پس از فرار از امارات و دادخواست برای حضانت فرزندانش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین حضور همسر حاکم دبی پس از فرار از امارات و دادخواست برای حضانت فرزندانش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید