اقلام ضروری مردم به مقدار کافی موجود است، افزایش 2 تا 3 برابری واردات گوشت به کشور

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اقلام مورد احتیاج و ضروری مردم به میزان کافی در کشور وجود دارد، اما متاسفانه با فضاسازی های اخیر بخش زیادی از منازل مردم به انباری از کالا ها تبدیل شده است.

اقلام ضروری مردم به مقدار کافی موجود است، افزایش 2 تا 3 برابری واردات گوشت به کشور

به گزارش ، علی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در خصوص فضاسازی اخیر در خصوص کمبود بعضی از کالا های اساسی در کشور گفت: رسانه ها به ویژه رسانه ملی می توانند نقش اساسی داشته باشند که بتوانیم فضای جامعه را آرام نگه داریم.

سبحانی فر اضافه کرد: بخشی از برنامه ریزی دشمنان ما این است که فضای روانی در بخش اقتصاد کشور ایجاد نمایند و تاکنون در بخشی از برنامه های خود پیروز عمل نموده اند.

وی ادامه داد: در بحث شکر مشاهده کردیم که در چه فضایی در سطح کشور ایجاد شد و همچنین واردات گوشت در امسال نسبت به سال گذشته دو تا سه برابر افزایش یافته است.

سبحانی فر بیان نمود: اصل مطلب این است که کمبود در زمینه کالا های اساسی در کشور وجود ندارد، اما متاسفانه فضای روانی توسط عده ای از سودجویان و دلالان ایجاد می گردد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: دستگاه های اجرایی کشور باید در توزیع عادلانه کالا های اساسی در بین مردم و کنترل بازار باید دقت لازم را داشته باشند تا بتوانند فضایی که از سوی افراد سودجو ایجاد می گردد، به خوبی کنترل گردد.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه بخش زیادی از منازل مردم به انبار تبدیل شده است، گفت: احتیاج کسی که در طول سال دو کیلو شکر بیشتر نباشد، چندین برابر از احتیاج خود را در منزل انبار نموده اند و متاسفانه در دیگر کالا ها نیز این چالش وجود دارد.

سبحانی فر اضافه کرد: بعضی در کشور فضای کسب وکار، دلالی و سودجویی ایجاد نموده اند و متاسفانه اطلاع رسانی مناسبی وجود ندارد، بنابراین باید مردم را مطلع کنیم که هیچ مسئله ای در زمینه تامین کالا های مورد احتیاج وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: بخش زیادی از مسائل بازار براساس مسائل روانی ایجاد شده است و رسانه های نوشتاری، دیداری و شنیداری باید دست به دست یکدیگر بدهند و فضای جامعه را آرام نگه دارند.

وی توضیح داد: دستگاه های نظارتی باید وظایف خود را در سطح بازار به خوبی انجام دهند تا کالا های مورد احتیاج مردم با مدیریت صحیح توزیع گردد و دست افراد سودجو، دلال و فرصت طلب کوتاه گردد.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اقلام ضروری مردم به مقدار کافی موجود است، افزایش 2 تا 3 برابری واردات گوشت به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقلام ضروری مردم به مقدار کافی موجود است، افزایش 2 تا 3 برابری واردات گوشت به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید