آشنایی با میوه&zwnj هایی که حکم بانک خون را برای بدن دارند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، برای جبران کمبود آهن و تامین خون مورد احتیاج بدنتان بهتر است میوه هایی را مصرف کنید که به بهبود کم خونی یاری می نماید.

آشنایی با میوه&zwnj هایی که حکم بانک خون را برای بدن دارند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها از وبلاگ آبی اناری ها، شاید برای خیلی از افراد جامعه چهره رنگ پریده و زرد نشانگر بیماری کم خونی باشد بیماری که چند سال است به یک معظل اساسی جامعه تبدیل شده است.

مسئله ای که بعضی از افراد جامعه تنها راه اصلی آن را مصرف انواع مکمل ها و قرص های ویتامینه می دانند، این در حالی است که بعضی خوراکی ها، مواد غذایی و میوه ها می توانند خون سازی بسیار خوبی در بدن افراد داشته باشند، میوه هایی از قبیل انار، موز، پرتقال، سیب و آلو منبع انواع ویتامین ها برای کمبود خون در بدن انسان ها هستند.

اسید آسکوربیک انار منبع غنی از انواع ویتامین های آ، ث و ای و آهن است ویتامین هایی که می توان آن ها را از بهترین منابع خون ساز برای بدن انسان دانست، زیرا آهن انار در بدن انسان پلاکت های خون را تنظیم نموده و هموگلوبین خون را بالا می برد.

میوه موز از آن دسته از میوه هایی است که می تواند با قرار گیری در سبد میوه ها هموگلوبین خون را تحریک و آهن را در بدن افراد افزایش دهد، زیرا با مصرف این میوه اسید فولیک لازم در بدن تشکیل می گردد، میوه ای که همانند یک آمپول و ویتامین ب کمپلکس در بدن انسان عمل و برای ساختن سلول های قرمز خونی مورد احتیاج در بدن کوشش می نماید.

پرتقال منبع غنی از ویتامین ث است اما این میوه به قدری حساس است که املاح آهن پرتقال نمی تواند توسط بدن افراد و بدون یاری ویتامین ث جذب گردد.

بسیاری از پزشکان مصرف روزانه یک عدد سیب را برای سم زدایی بدن تجویز می نمایند، زیرا این میوه می تواند علاوه بر تحریک هموگلوبین منبع غنی آهن نیز برای افراد جامعه باشد.

آلو خشک منبع غنی از منیزیم و ویتامین ث و آهن است و می تواند در افزایش هموگلوبین خون نقش مهمی داشته باشد، بنابراین به تمامی افراد جامعه توصیه می گردد برای افزایش و تحریک گلبول های قرمز و منیزیم از این میوه جذاب غافل نشوند.

هلو از آن دسته از میوه های لاغر نماینده است به طوریکه می توان گفت این میوه بدلیل غنی بودن در ویتامین ث و آهن موجب کاهش وزن در افراد می گردد و همچنین در شفافیت و جلای پوست و چشم نیز تاثیر بسزایی دارد.

انبه را پادشاه میوه ها برای برطرف کم خونی بچه ها و زنان و مادران باردار می دانند، زیرا این میوه از املاح مغذی از آهن، و یتامین ث برخوردار است و می تواند منبع خون سازی خوبی برای افراد محسوب گردد. این میوه علاوه بر برطرف کم خونی می تواند در برابر بیماری های عفونی و تنفسی مثل سل و وبا ایمنی بدن را بالا ببرد.

یکی از میوه های شگفت انگیز گیلاس است، زیرا این میوه بدلیل دارا بودن ویتامین ث و آهن برای بچه های که از کم خونی رنج می برند بسیار مفید و با اهمیت است.

خرمالو میوه زمستانه جذابی که به دلیل داشتن منبع مس فراوان یاری به جذب آهن بدن می نماید و در درمان کم خونی بسیار موثر است.

انجیر نیز همانند سایر میوه ها از آهن و ویتامین ث فراوان برخوردار است به طوریکه می توان این میوه را یک میوه تامین فقر آهن دانست.

طالبی میوه تابستانه ای که طرفدارن بسیاری دارد؛ این میوه از مواد مغذی، کلسیم، منگنز، فسفر، آهن، مس، تشکیل شده است و می تواند تاثیر شگرفی در اکسیژن خون انسان ها داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "آشنایی با میوه&zwnj هایی که حکم بانک خون را برای بدن دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با میوه&zwnj هایی که حکم بانک خون را برای بدن دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید