آثار معنوی سرمایه های انقلاب از بین رفتنی نیست، پشتیبانی حرکت های علمی؛ از وظایف وزارت علوم است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه آغاز انقلاب اسلامی، پیروزی و استمرار آن بر پایه سرمایه های گرانقدری همچون شهدا و ایثارگران فراهم و برپا شده است، گفت: آثار این سرمایه معنوی با توطئه های دشمن از بین نمی رود و این مهمترین جوهره انقلاب است.

آثار معنوی سرمایه های انقلاب از بین رفتنی نیست، پشتیبانی حرکت های علمی؛ از وظایف وزارت علوم است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، دکتر منصور غلامی وزیر علوم در دیدار با کارکنان این وزارت، ضمن تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: چهل سالگی انقلاب اسلامی مرحله خاصی از دوران تحول، تغییر، رشد و توسعه است و طبعاً ویژگی های خاص خود را دارد و با توجه به آنچه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون رخ داد و بخصوص بدعهدی های اخیر انجام شده، نکات مهمی وجود دارد که این روزها در مجامع مختلف به آن اشاره می گردد.

وی با بیان اینکه مادامی که مردم پای دستاوردهای انقلاب ایستاده اند، هیچ حادثه ای نمی تواند خللی در ادامه حضور نظام اسلامی و پیشرفت امور وارد کند، اضافه کرد: آغاز انقلاب اسلامی، پیروزی و استمرار آن بر پایه سرمایه های گرانقدر انقلاب از جمله خون شهدا و ایثار ایثارگران فراهم و برپا شده و این سرمایه معنوی تأثیرگذاری است که آثار آن با توطئه های دشمنان از بین رفتنی نیست و این مهمترین جوهره انقلاب است.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه همچنان کوشش و حضور در صحنه برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی احتیاج است و علاقه مندان به این کشور وظیفه دارند تا اجازه ندهند این سرمایه دچار سستی گردد، توضیح داد: مجموعه وزارت علوم وظیفه پشتیبانی را بر عهده دارد. در واقع ما در این مجموعه هم به عنوان فردی مسلمان و هم به عنوان معتقدان به این نظام، وظیفه پشتیبانی از هر حرکت علمی ای را که در کشور اتفاق می افتد داریم.

دکتر غلامی با بیان اینکه مجموعه وزارت علوم بخشی از جمعیت کوششگر در اعتلای نام کشور در حوزه علوم و فناوری است و از محققین، اساتید دانشگاه ها و مسئولان اجرایی در مراکز علمی حمایت می نماید، گفت: ما در صواب و حسن عملکردهای علمی کشور شریک هستیم و در صورت کوتاهی نیز مسئول خواهیم بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به اینکه ممکن است در مجموعه ها، نام بسیاری از افراد مؤثر در پشتیبانی کمتر برده گردد، اعلام کرد: این افراد نباید انگیزه خود را از دست دهند زیرا ارزش کار این است که بدون تبلیغ و خودنمایی ارائه گردد. هرچند مسئولان در دانشگاه ها و مراکز علمی و مدیران نسبت به اثرگذاری این افراد آگاهی کامل دارند اما بطور کلی باید تمرکز بر روی محصول و نتایج کارها باشد.

وزیر علوم در خاتمه ضمن تشکر از زحمات کوششگران عرصه علم و فناوری، اضافه کرد: فعالیت های مجموعه وزارت علوم به عنوان بخشی از جمعیت علاقه مندان به نظام اسلامی است که به عنوان وظیفه انجام می گیرد البته باید آمادگی کار بیشتر با نیت خیر را نیز برای ارتقای امور داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آثار معنوی سرمایه های انقلاب از بین رفتنی نیست، پشتیبانی حرکت های علمی؛ از وظایف وزارت علوم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار معنوی سرمایه های انقلاب از بین رفتنی نیست، پشتیبانی حرکت های علمی؛ از وظایف وزارت علوم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید