6 بیماری که سس گوجه فرنگی بروز می نماید

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران (پانا) - بدون شک سس گوجه فرنگی در بین بسیاری از افراد به ویژه جوانان در سنین بالا بسیار محبوب است، با این حال این سس ممکن است خطرات بزرگی برای سلامتی انسان ایجاد کند.

6 بیماری که سس گوجه فرنگی بروز می نماید

به گزارش باشگاه وبلاگ آبی اناری ها، برایان بالان متخصص تغذیه هشدار داد که سس گوجه فرنگی حاوی پروتئین یا فیبر نیست، بلکه علاوه بر شربت ذرت فروکتوز حاوی قند، نمک و ادویه است. او در گزارشی به دلایلی اشاره نمود که تاکید می نماید باید مصرف بیش از حد آن را متوقف کنید.

1- خطر چاقی

بالان شرح داد مصرف زیاد غذا های حاوی شربت ذرت فروکتوز با افزایش خطر چاقی و مقاومت به انسولین همراه است.

2- فشار خون بالا

غذا های فرآوری شده هم با افزایش التهاب در بدن ارتباط دارند و احتمال فشار خون بالا و عدم تعادل در سطح مواد معدنی در خون را افزایش می دهند.

3- تری گلیسیرید بالا و مسائل قلبی

سس گوجه فرنگی ارزش غذایی کمی دارد، زیرا حاوی فیبر یا پروتئین نیست و بنابراین هیچ فایده واقعی برای بدن ندارد، علاوه بر خطر ناشی از ارتباط قند و شربت ذرت با فروکتوز با تری گلیسیرید بالا و مسائل قلبی هم مرتبط است.

4- اسیدیته معده

این متخصص تغذیه به کسانی که از مسائل گوارشی مانند استرس گوارشی یا رفلاکس معده رنج می برند توصیه می نماید از مصرف سس گوجه فرنگی خودداری نمایند، زیرا سس گوجه فرنگی حاوی انواع اسید ها مانند اسید مالیک و اسید سیتریک که باعث اسیدیته و سوزش سر دل می شوند است.

5- واکنش های آلرژیک

تحقیقات بعلاوه در خصوص واکنش های آلرژیک هنگام مصرف سس گوجه فرنگی به علت آنکه سرشار از هیستامین آلرژن زا بوده، هشدار داده است.

6- مفاصل و سنگ کلیه

مطالعات بعلاوه ارتباط غذا های فرآوری شده را با خطر التهاب اثبات نموده است، بنابراین سس گوجه فرنگی ممکن است مسائل مفصلی ایجاد کند و خطر سنگ کلیه را هم در بر دارد، زیرا حاوی درصد بالایی از سدیم است که کلسیم موجود در ادرار را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "6 بیماری که سس گوجه فرنگی بروز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 بیماری که سس گوجه فرنگی بروز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید