25 هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان سمنان انجام شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، علینقی حیدریان در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه طرح های آبخیزداری در 14 حوزه منابع طبیعی استان سمنان با مساحت 25 هزار هکتار از محل صندوق توسعه ملی در حال انجام است، ابراز داشت: از این تعداد، کار در 10 حوزه به اتمام رسید و چهار حوزه جدید نیز در شاهرود و میامی طی روز گذشته کلنگ زنی شد که تا عید سال جاری همه آن ها به انتها می رسد.

25 هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان سمنان انجام شد

وی بابیان اینکه برای اجرای این طرح ها حدود 21 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است، افزود: بیشتر کار آبخیزداری اجرای سنگ و ملات، احداث بندهای خاکی، جلوگیری از فرسایش خاک، احیای پوشش گیاهی و کارهای بیولوژیک است.

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه سال جاری دو مرحله اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های آبخیزداری به استان اختصاص یافته است، ابراز داشت: پیشرفت فیزیکی 10 پروژه اول که شهریور سال جاری کلنگ زنی و در سفر هیئت دولت به استان افتتاح شد 85 درصد بوده که تقریباً رو به اتمام است.

حیدریان بابیان اینکه در صورت تداوم روند اعتبارات صندوق توسعه ملی می توان شاهد اجرای همه طرح های آبخیزداری در استان سمنان بود، توضیح داد: برآورد سرانجام کار چهار طرح دیگر در حوزه میامی و شاهرود و در صورت مساعد بودن شرایط آب وهوا عید سال جاری است که در این حوزه ها 12 هزار مترمکعب سنگ و ملات انجام می گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که برای فرونشست زمین در دشت سمنان چه اقدامی در منابع طبیعی می توان انجام داد، افزود: بهترین راه کار اجرای همین طرح های آبخیزداری در بالادست است که در این صورت فرونشست در پایین دست نخواهیم داشت لذا می بایست دولت، مردم و همه مسئولان برای اجرای این طرح ها همت نمایند تا فرونشست های زمین رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "25 هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان سمنان انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "25 هزار هکتار طرح آبخیزداری در استان سمنان انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید