101 مهاجر غیرقانونی پاکستان از ایران بازگردانده شدند

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اسلام آباد - خبرنگاران - یک رسانه پاکستانی روز شنبه نوشت: جمهوری اسلامی ایران 101تبعه پاکستان را که به طور غیرقانونی به وسیله گذرگاه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه ایران) وارد خاک ایران شده بودند،به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داد.

101 مهاجر غیرقانونی پاکستان از ایران بازگردانده شدند

روزنامه اردو زبان جهان گزارش داد: این افراد که بدون داشتن مدارک معتبر در ایران اقامت داشتند، به وسیله گذرگاه مرزی تفتان به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.

بیشتر اتباع پاکستانی که در ایران بازداشت و به کشورشان بازگردانده می شوند، کارگرانی هستند که مدارک معتبر مربوط به مهاجرت را ندارند و بسیاری از آنان قصد عبور از جهت ایران برای ورود غیرقانونی به کشورهای اروپایی دارند.

مهاجرت غیرقانونی پاکستانی ها به ایران موضوع تازه ای نیست و همه ساله تعداد زیادی از اتباع این کشور که سعی می نمایند به صورت غیرقانونی وارد ایران شوند، به دست نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند.

بیکاری و مسائل مالی در پاکستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می گردد.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می نمایند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و به وسیله ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبانی و پلیس می شوند.

هفته گذشته نیز مسئولان مرزی ایران در نقطه صفر مرزی میرجاوه 104 مهاجر غیرقانونی پاکستان را به نیروهای مرزبانی این کشور تحویل دادند.

آساق*274**1663**

منبع: ایرنا

به "101 مهاجر غیرقانونی پاکستان از ایران بازگردانده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "101 مهاجر غیرقانونی پاکستان از ایران بازگردانده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید