گلایه عضو شورای شهر تهران از کاهش بودجه فرهنگی شهرداری ، پروژه های فرهنگی باید در الویت قرار گیرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد که در بودجه 1402 شهرداری تهران تکمیل پروژه های نیمه تمام و تعمیر پروژه های فعلی در دستور کار قرار گرفته است.

گلایه عضو شورای شهر تهران از کاهش بودجه فرهنگی شهرداری ، پروژه های فرهنگی باید در الویت قرار گیرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نرگس معدنی پور در خصوص بودجه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در لایحه بودجه 1402 که آنالیز آن در کمیسیون تخصصی فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به سرانجام رسیده است، گفت: آنالیز بودجه حوزه فرهنگی و اجتماعی در کمیسیون تخصصی به اتمام رسیده؛ اما برای نهایی شدن بودجه این مهم باید در صحن علنی مورد آنالیز و تصویب قرار گیرد.

وی با بیان این که اولویت ما برای آنالیز بودجه اجرای احکام برنامه چهارم توسعه شهر تهران بود چرا که در این برنامه 24 حکم در حوزه فرهنگی و اجتماعی بود، اظهار کرد: در آنالیز بودجه فرهنگی شهرداری تهران منطقه ها، تکمیل پروژه های به جای مانده را در اولویت قرار دادیم. به عبارت دیگر بودجه را در حوزه زیرساختی به تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داده و کمتر به ایجاد زیرساخت های نو توجه کردیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این که یکی دیگر از اهداف ما که در برنامه چهارم توسعه شهر تهران مورد توجه نهاده شده است تکمیل، تعمیر و بروزرسانی مجموعه های قبلی است، گفت: یکی از مسائل ما این است که مجموعه های موجود نیز بروزرسانی نشده و غیرفعال هستند و از آنجایی که چند سال به آنها توجه نشده است مستهلک شده و غیرفعال هستند که برهمین اساس هم در برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران و هم در بودجه سال 1402 به تعمیر و تجهیز این مجموعه ها توجه کردیم.

معدنی پور اضافه نمود: در آنالیز بودجه سال 1402 شهرداری تهران در حوزه فرهنگی و اجتماعی به تکمیل پروژه های نیمه تمام و تجهیز و بروزرسانی پروژه های موجود توجه شده است و بعلاوه به بحث ارتقاء فرهنگی، آموزش شهروندی، خانواده محوری و ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی توجه شده است.

وی اظهار کرد: از آنجایی که رویکرد و اولویت اول شورای شهر تهران تجهیز و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی بود و سهم زیادی از بودجه به حمل و نقل اختصاص داده شد، مابقی بودجه ها از جمله بودجه های فرهنگی تحت تاثیر نهاده شد، به گونه ای که بودجه 9100 میلیارد تومانی فرهنگی و اجتماعی به 7500 میلیارد تومان رسید؛ اما این عدد باز هم حدودا 10 درصد از بودجه شهرداری را به خود اختصاص داده است که البته با توجه به حجم کارهای فرهنگی کافی نیست که سعی کردیم با توجه به محدودیت ها و اولویت ها برترین استفاده را از بودجه ببریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در خصوص تعداد پروژه های نیمه تمام با تاکید بر این که تعداد این نوع پروژه ها بسیار زیاد است؛ اما براساس مقدار پیشرفت آنها را در فهرست اولویت تکمیل قرار دادیم، توضیح داد: پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از 60 درصد باشد در اولویت تکمیل قرار دارند و کوشش داریم در طول سه سال آینده که احکام برنامه چهارم توسعه شهر تهران باید عملی گردد؛ تکمیل پروژه ها را به اتمام برسانیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "گلایه عضو شورای شهر تهران از کاهش بودجه فرهنگی شهرداری ، پروژه های فرهنگی باید در الویت قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه عضو شورای شهر تهران از کاهش بودجه فرهنگی شهرداری ، پروژه های فرهنگی باید در الویت قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید