گفت وگوهای بین الافغانی در تهران امروز هم در جریان است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، گفت وگوهای بین الافغانی با حضور هیأت هایی از دولت افغانستان، شخصیت های عالی جمهوریت و هیأت عالی سیاسی طالبان امروز هم در تهران در جریان است.

گفت وگوهای بین الافغانی در تهران امروز هم در جریان است

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ آبی اناری ها، نشست گفت وگوهای بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان، شخصیت های عالی جمهوریت و هیأت عالی سیاسی طالبان صبح دیروز (چهارشنبه) 16 تیرماه جاری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه در تهران افتتاح شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در مراسم افتتاحیه نشست مذکور ضمن اعلام آمادگی ایران برای کمک به فرایند گفت وگوها بین جناح های افغانستان به منظور حل و فصل بحران های جاری در این کشور، بر تعهد جمهوری اسلامی برای کمک به توسعه همه جانبه افغانستان پس از برقراری صلح تاکید کرد. (اینجا بخوانید)

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران دیشب هم در توئیتی درباره این گفت وگوها بار دیگر گفت که ایران در کنار برادران افغانستانی خود می ایستد.

به گزارش فارس، این گفت وگوها امروز هم در تهران در جریان است و دومین روز گفت وگوهای بین الافغانی امروز (پنجشنبه) در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

رهبری هیأت جمهوری اسلامی افغانستان در این دور از مذاکرات را یونس قانونی وزیر امور داخله پیشین افغانستان و رهبری هیأت مذاکراتی گروه طالبان را عباس استانکزی معاون دفتر این گروه بر عهده دارند.

رسانه های افغانستان پیش از این از سفر برخی از رهبران سیاسی افغان و رهبران سیاسی طالبان به تهران خبر دادند.

به گزارش فارس، جمهوری اسلامی ایران که در سال های گذشته با حمایت های مادی و معنوی و پذیرایی از مهاجران افغانستانی، برادری خود را به همسایه شرقی ثابت کرده، این روزها هم با نگرانی تحولات این کشور را دنبال کرده و در راستای برقراری صلح و آرامش در افغانستان در تلاش است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوهای بین الافغانی در تهران امروز هم در جریان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوهای بین الافغانی در تهران امروز هم در جریان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید