کلاهبرداری با استفاده از منازل مبله!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس پلیس آگاهی بوشهر با اشاره به اینکه کلاهبرداران هر روز به شیوه ای تازه برای کلاهبرداری متوسل می شوند گفت: کلاهبرداران از شیوه های مختلف برای کلاهبرداری استفاده می نمایند و شهروندان باید در برخورد با این افراد نهایت هوشیاری را به کار ببرند.

کلاهبرداری با استفاده از منازل مبله!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از پایگاه خبری پلیس، جوشن سهرابی با اشاره به اینکه کلاهبرداران افراد سودجویی هستند که تمام وقت خود را صرف یافتن راه های جدید برای کلاهبرداری می کنند، اظهار کرد: این افراد با استفاده از شیوه های روز کوشش می کنند تا افراد مختلف را به دام بیاندازند و متاسفانه با وجود توصیه ها و هشدارهای پی در پی پلیس همچنان عده ای از هموطنان در دام این کلاهبردارن گرفتار می شوند.

وی اضافه کرد: اخیرا افرادی سودجو و کلاهبردار با رصد فضای مجازی و سایت هایی از قبیل دیوار، شیپور و... اقدام به شناسائی و برقراری تماس تلفنی با افرادی کرده که کالاهایی به خصوص مواد غذایی برای فروش دارند، و با وعده خرید کالا، شکات را به آدرس اعلامی جهت تحویل دریافت بار راهنمایی و پس از تخلیه بار و کالا در مکان مورد نظر که غالبا منازل مبله می باشد، اعلام می کنند که وجه را به وسیله تلفن بانک و یا شبا به حساب آنان واریز کرده و پیغامک ارسال واریزی وجه در تلفن خود را به آنان نشان می دهد و اظهار می دارد علت عدم وصول پیغام انتقال وجه، اختلال شبکه بانکی و مخابرات می باشد و پیغامک واریز وجه به شما ارسال می گردد و بدین ترتیب اعتماد شکات را جلب کرده و مالباختگان محل را ترک می کنند، در ادامه متهمان اقدام به جابجا نمودن بار و تخلیه منزل و یا انبار اجاره ای می کنند.

رئیس پلیس آگاهی بوشهر توضیح داد: با توجه به مسائل مالی و کاهش قدرت خرید که سبب کاهش فروش کالا شده است و اینکه فروشندگان جهت فروش کالای خود مجبور به کوشش جهت بازاریابی هستند این امر متصور می گردد که شیوه و شگرد فوق رو به افزایش باشد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: همیشه سادگی و نوع دوستی و گاه بی اطلاعی شهروندان موجب می گردد تا در دام افراد سودجو گرفتار شوند و ضروری است تمامی مردم با کمی توجه، دقت و همکاری با پلیس از پیشامدهای اینچنینی جلوگیری کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلاهبرداری با استفاده از منازل مبله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با استفاده از منازل مبله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید