کدام گوشی ها تشعشعات خطرناکتری دارند؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، از زمانی که تلفن همراه وارد زندگی انسان ها شد، نگرانی هایی در مورد تأثیر امواج موبایل بر سلامتی انسان ها و ارتباط آن با بیماری ها بین مردم بوجود آمد. این که آیا واقعا تشعشعات تلفن همراه بر سلامتی تاثیر می گذارد یا خیر، هنوز بطور دقیق معین نیست. اما دانشمندان معتقدند استفاده از تلفن همراه در محیط های بسته و به مدت طولانی می تواند باعث آسیب گردد.

کدام گوشی ها تشعشعات خطرناکتری دارند؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، در یک مطالعه نو گوشی های هوشمند مختلف بر اساس اندازه تشعشع آن ها مورد آنالیز قرار گرفته اند. تجزیه و تحلیل بانک lesstimes نشان می دهد که گوگل پیکسل و سونی اکسپریا دارای بیشترین اندازه تشعشعات هستند. با این حال طبق فهرست منتشر شده این دو گوشی بدترین انتشار دهندگان نیستند. BanklessTimes به تازگی گزارشی از گوشی های تلفن همراهی که بیشترین اندازه تشعشعات را دارند را منتشر نموده است. این رتبه بندی شامل محصولاتی از گوگل، سونی، موتورولا، ZTE، وان پلاس و اوپو می باشد.

موتورولا اج با 1.79 وات بر کیلوگرم بیشترین تشعشعات را منتشر می نماید، پس از آن ZTE Axon 11 5G با 1.59وات بر کیلوگرم و OnePlus 6T با 1.55 وات بر کیلوگرم در رتبه های دوم و سوم قرار می گیرند. در این مقایسه ده تلفن همراهی که بیشترین تشعشات را دارند، رتبه بندی شده اند. این رتبه بندی عمدتا شامل مدل های قدیمی است و در میان آن ها سه دستگاه از گوگل مشاهده می گردد. تشعشعات تلفن های هوشمند با درجه تأثیر بر بدن معین می شوند. نرخ جذب ویژه (SAR) اندازه جذب انرژی در واحد جرم به وسیله بدن انسان هنگام قرار گرفتن در معرض فرکانس رادیویی (RF) می باشد. کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) حداکثر سطح SAR را 1.6 وات بر کیلوگرم معین نموده است. با توجه به این پارامتر، از ده گوشی موجود در این فهرست فقط موتورولا اج از حد تشعشع فراتر رفته است.

بعضی کشور ها نیز تشعشعات گوشی های هوشمند با تابش 1.6 وات بر کیلوگرم تا 2.0 وات بر کیلوگرم را استاندارد می دانند. توجه به این نکته مهم است که همه تلفن های همراه سطحی از تشعشعات ساطع می نمایند. اما عوامل مختلف باعث می شوند که حجم انتشار متفاوتی داشته باشند. از جمله این موارد می توان به نوع دستگاه، مدل، قدمت و قدرت آنتن فرستنده آن اشاره نمود. یکی دیگر از این عوامل فاصله از نزدیکترین برج سلولی می باشد. تلفن های ما امواج RF را در طیف الکترومغناطیسی ساطع می نمایند. در حالی که در حالی که 2G تا 4G میزان RF را در محدوده 0.7 تا 2.7 گیگاهرتز منتشر می نمایند. تلفن های 5G می توانند این کار را تا 80 گیگاهرتز انجام دهند. به علت فرکانس پایین وانرژی کم آن ها جزء پرتو های غیریونیزه به حساب می آیند و انرژی کم آن ها برای تغییر DNA کافی نیست و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را افزایش نمی دهند.

منبع: gizchina

منبع: فرارو

به "کدام گوشی ها تشعشعات خطرناکتری دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام گوشی ها تشعشعات خطرناکتری دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید