پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید در غرب کشور

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: آدینه 24 آبان ماه با ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور در استان های ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، شمال خوزستان و چهار محال و بختیاری، بارش شروع می گردد.

پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید در غرب کشور

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از ایرنا، کبری رفیعی گفت: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد و غرب دریای عمان، شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

وی اضافه کرد: از بعد از ظهر پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر و اردبیل بارش متناوب باران، وزش باد شمالی و کاهش تدریجی دما حدود 5 تا 7 درجه پیش بینی می گردد. آدینه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در استان های ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش شروع خواهد شد. برای سایر مناطق در نوار غربی کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

رفیعی ادامه داد: روز شنبه فعالیت سامانه بارشی به کل نوار غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز همچنین دامنه های زاگرس مرکزی در غرب اصفهان و شمال فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد گسترش پیدا می نماید.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش در استان های لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و قزوین شدت بیشتری دارد. یکشنبه و دوشنبه با تشدید فعالیت این سامانه در نوار غربی کشور در شمال شرق خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب همدان و کرمانشاه بارش شدت خواهد داشت و به مناطقی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز در تهران و سمنان نیز گسترش پیدا می نماید.

به گفته رفیعی، آدینه در ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و طی روزهای شنبه تا دوشنبه دامنه های زاگرس مرکزی در استان های واقع در غرب و شمال غرب کشور بارش برف و در جنوب و جنوب غرب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی در خصوص آسمان پایتخت نیز گفت: آسمان تهران امروز صاف و غبارآلود است و حداکثر دمای تهران امروز به 18 و حداقل دمای پایتخت فردا به شش درجه سانتی گراد می رسد. با توجه به اخطاریه آلودگی که از دیروز صادر شده است تا بعد از ظهر پنجشنبه با توجه به غلظت آلاینده های جوی در شهرهای تهران، کرج و اراک کاهش کیفیت هوا در حد هشدار برای تمام گروه ها پیش بینی شده است. توصیه می گردد به ویژه بچه ها، افراد مسن و بیماران قلبی و ریوی از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری نمایند.

  • هوای تهران همچنان نامطلوب است

رفیعی در خصوص خنک ترین و گرم ترین مراکز استان کشور نیز گفت: شهرکرد با دمای حداقل 10 درجه زیر صفر و اهواز با دمای 32 درجه سانتی گراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید در غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ورود سامانه بارشی جدید در غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید