هشدار هواشناسی، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی، برای امروز (چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه) در استان های خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه وزش باد شدید و پدیده گردوخاک همراه با کاهش کیفیت هوا پیش بینی کرد.

هشدار هواشناسی، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم

به نقل از ایرنا، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم (در استان های مرزی در حد بسیار ناسالم)، کاهش شعاع دید، اختلال در تردد، شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه های موقت، احتمال تاخیر در پرواز ازجمله مخاطرات این پدیده است.

سازمان هواشناسی بعلاوه در هشدار سطح زرد اظهار داشت که امروز در استان های یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس، اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شمال شرق کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، مرکزی، کردستان، قم و تهران تداوم پدیده وزش باد و گردوخاک رخ خواهد داد که سبب افزایش شاخص آلودگی هوا می گردد.

روز پنجشنبه هفته جاری نیز برای استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، سمنان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان وزش باد و گردوخاک پیش بینی شده است.

کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال آسیب به صنایع حساس به گردوخاک، اختلال در تردد، آسیب به سازهای موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و سقوط اشیاء از ارتفاعات از مخاطره این پدیده است.

اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز برای تمام گروه ها، احتیاط در تردد برون شهری به ویژه در جاده های کویری، استحکام سازه های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم سمپاشی باغات و مزارع توصیه شده است.

منبع: تجارت نیوز

به "هشدار هواشناسی، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی، تداوم شاخص آلودگی در حد ناسالم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید