پیروزی والیبال ایران برابر کره جنوبی در نخستین میزبانی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدارش در هفته پایانی لیگ ملت های والیبال 2018 پیروز شد با نتیجه 3 بر یک از سد کره جنوبی بگذرد و به رده یازدهم صعود کند.

پیروزی والیبال ایران برابر کره جنوبی در نخستین میزبانی

به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای هفته پنجم و انتهای لیگ ملت های والیبال از ساعت 18:30 تیم ملی والیبال ایران در سالن آزادی تهران به مصاف تیم قعر جدولی کره جنوبی رفت و در انتها با وجود جنگندگی مهمان انتهای جدولیش با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید و جایگاهش در جدول را بهبود بخشید.

شاگردان کولاکوویچ ست های بازی را با امتیازهای 27-25، 23-25، 25-22 و 25-21 به سود خود به انتها بردند تا نخستین دیدارشان در سالن آزادی را با پیروزی به انتها برسانند.

تیم ملی والیبال ایران با پیروزی در نخستین دیدار هفته پنجم تعداد بردهایش را به عدد پنج رساند تا با 16 امتیاز به رده یازدهم صعود کند و کره جنوبی هم با یک برد و پنج امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

ست نخست؛ 27-25 ایران

در حالی که ایران شروع نماینده بازی بود در یک رفت و برگشت و پس از جمع شدن آبشار عبادی پور، کره ای ها نخستین امتیاز را در میان سوت و هیاهوی تماشاگران ایرانی کسب کردند. با وجود جو سنگینی که بیش از 7000 ایرانی حاضر در سالن به وجود آورده بودند کره جنوبی قعر جدولی توانست با توپ گیری های دیدنی 3 بر یک پیش بیفتد اما با دو امتیاز سرویس مستقیمی که کاظمی کسب کرد بالاخره بازی در امتیاز پنج برابر شد. کره ای ها که در سالن تنها نبودند و تقریبا 100 کره ای در استادیوم شاهد دیدار بودند توانستند با عملکرد پیروز در توپ گیری و تبدیل توپ های برگشتی به امتیاز زودتر از ایران به امتیاز هشت برسند.

پس از این وقفه نیز باز کره ای ها با دفاع روی تور پیروز شدند اختلاف را به دو امتیاز افزایش دهند. در حالی که مهاجمان ایران اسیر دریافت های عقب زمین کره شده بودند در توپی که روی تور بود نیز عملکرد خوبی انجام ندادند تا حساب کار 11 بر 8 به سود حریف گردد تا کولاکوویچ مجبور به درخواست زمان استراحت گردد. پس از این استراحت نیز باز هم شاگردان کیم هو چول توانستند با استفاده از ضعف بازیکنان ایران در خط حمله اختلاف را به چهار امتیاز افزایش دهند. تماشاگران ایرانی که اصلا این شرایط به مذاقشان خوش نیامده بود با تشویق های بی امان حریف را تحت فشار قرار دادند و پس از سه امتیاز متوالی که کسب شد این بار کره جنوبی زمان استراحت گرفت و در ادامه ایران پیروز شد نتیجه را در امتیاز 12 به تساوی بکشاند.

در ادامه باز هم بازیکنان کره جنوبی که جنگنده تر از ایران بودند توانستند 16 بر 13 پیش بیفتند تا حساسیت ها بیشتر گردد اما شاگردان کولاکوویچ توانستند در عدد 17 بازی را به تساوی بکشانند. در حالی که جو سنگین سالن آزادی تاثیری بر کیفیت بازیکنان کره نداشت، حریف 21 بر 18 پیشی گرفت تا سرمربی ایران دومین زمان استراحتش را نیز در خواست کند.

در حالی که التهاب و استرس از ترس شکست برابر کره انتهای جدولی در بین طرفداران بیشتر شده بود ایران با یک حمله پیروز و سرویس دیدنی عبادی پور اختلاف را به حداقل رساند و حتی پس از زمان استراحتی که سرمربی کره جنوبی گرفت این بار هم سرویس قدرتمند عبادی پور، دریافت کره را به مشکل انداخت تا بازیکنان ایران با استفاده از توپ برگشتی در امتیاز 21 با حریف به تساوی برسند. در لحظات انتهای ایران به لطف تشویق های کر نماینده طرفدارانش زودتر به امتیاز 24 رسید و در انتها پیروز شد در ست نخست، به سختی و با نتیجه 27 بر 25 به پیروزی برسد.

ست دوم؛ 23-25 کره جنوبی

در این ست پس از یک رالی جذاب عبادی پور نخستین امتیاز را برای ایران کسب کرد. در حالی که ایران فرصت داشت تا اختلاف را بیشتر کند کاظمی تک دفاع شد تا همه چیز به تساوی برسد. در حالی که پیش بینی می شد پس از پیروزی در ست نخست بازیکنان ایران به مراتب بهتر از حریف قعر جدولی بازی نمایند اما باز هم این کره بود که با یک امتیاز سرویس مستقیم و توپی که مهاجم ایران به بیرون فرستاد با نتیجه 5 بر 2 از میزبان قدرتمندش پیش افتاد. در نخستین دیدار خانگی ایران در این دوره از لیگ ملت ها اصلا نشانی از جنگندگی سال های گذشته نبود و کولاکوویچ که با لشگری از بازیکنان مصدوم روبرو بود 8 بر 5 از مهمانش عقب افتاد.

عملکرد بسیار ضعیف دو یار سرعتی زن ایران در این بازی که از ست نخست شروع شده بود باز هم ادامه داشت و همین امر باعث شد تا در میان تشویق های بیش از 7000 ایرانی، کره جنوبی 10 بر 5 از ایران جلو افتاد تا کولاکوویچ که دستش را هم روی نیمکت خالی می دید، زمان استراحت بگیرد. پس از وقفه ای ایجاد شده و تحریک روحی از سوی کولاکوویچ بازیکنان جوان ایران با تمرکز بهتر سه امتیاز دریافتد تا حساب کار 11 بر 8 به یود حریف گردد. هر چه بازی به جلو می رفت ایران با حمایت های هوادارنش بهتر کار می کرد با استفاده از اشتباهات فردی حریف در زدن سرویس اختلاف را در امتیاز 12 بر 11 به حداقل کاهش داد اما گویا کره ای ها که در سال های اخیر همیشه برابر ایران شکست خورده بودند، عزمشان را جزم نموده بودند تا در روزی که ایران با تعداد زیادی مصدون روبرو است با توپ گیری کار را برای ایران سخت نمایند و با همین جنگندگی پیروز شدند نتیحه را 16 بر 13 به سودشان نمایند.

شاگردان کولاکوویچ که اصلا دوست نداشتند نخستین دیدارشان در سالن آزادی را با عملکردی ضعیف شروع نمایند با تیزهوشی معروف در دادن پاس و جا گذاشتن مدافعان حریف سه امتیاز متوالی کسب کردند تا در تساوی در عدد 16 سرمربی کره جنوبی زمان استراحت بگیرد.

در امتیازات انتهای ست دوم، بازی همانند ست نخست بسیار حساس و پایاپای دنبال می شد و در حالی که تا به این جا رجحان خاصی را از ایران با وجود حمایت های تماشاگران شاهد نبودیم کره جنوبی 21 بر 19 پیش افتاد تا کولاکوویچ دومین زمان استراحت را نیز درخواست کند. در اواخر ست دو سرویس بازیکنان ایران به تور برخورد کرد تا کره با دریافت امتیاز 24 در آستانه پیروزی در ست دوم باشد و در انتها هم کره جنوبی با نتیجه 25 بر 23 حساب کار را در مجموع ست شماری به تساوی کشاند.

ست سوم؛ 25-22 ایران

در این ست بازیکنان ایران که تازه شرایط آرمانی شان را پیدا نموده بودند بازی را بهتر از حریف سخت کوششان شروع کردند و در زمان استراحت فنی نخست 8 بر 5 پیش افتادند. در حالی که دیگر سرویس ها و آبشارهای کره ای ها دقت دو ست نخست را نداشت بازیکنان ایران به لطف حمایت های پرشور طرفداران و با حرکت دیدنی معروف بر روی تور و فریب دادن مدافع حریف، اختلاف را بیشتر کردند و نتیجه 11 بر 7 شد. با وجود اختلاف چهار امتیازی برای ایران گویا کره ای های قعر جدولی که چیزی برای از دست دادن نداشتند پیروز شدند با توپ گیری های فوق العاده در میان بهت و حیرت طرفداران حاضر در سالن چهار امتیاز متوالی کسب کردند و نتیجه را 13 بر 12 به سودشان تغییر دادند تا کولاکوویچ چاره ای جز درخواست زمان استراحت نداشته باشد.

در ادامه و با سرویس های پرشی و قدرتمند شریفی بازی در امتیاز 14 به تساوی رسید. پس از رجحان 16 بر 15 کره جنوبی در زمان استراحت فنی دوم باز هم ابشار سرعتی زن ایران جمع شد اما در برگشت با توپی که مهاجم کره به بیرون زد بازی برابر شد. در اواخر ست سوم بازیکنان ایران که برای پیروزی در بازی احتیاج مبرم به برد این ست داشتند با تمرکز بهتری بازی کردند و با پیروزیت در تبدیل توپ های اول به امتیاز و استفاده از توپ برگشتی 20 بر 18 پیش افتادند. در حالی که تا به این جای بازی کره ای ها در توپ اول آمار بهتری از ایران داشتند اما درصد بالای اشتباهاتشان باعث شد تا ایران با کسب امتیاز 23 در مقابل 20 امتیاز حریف در آستانه پیروزی قرار گیرد. با دو آبشار بی نطیر عبادی پور ایران پیروز شد در ست سوم با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی برسد تا نتیجه بازی در مجموع 2 بر یک به سود ایران گردد.

ست چهارم؛ 25-22 ایران

در ست چهارم که بازیکنان ایران به دنبال کسب پیروزی در بازی بودند هرچند با درخواست ویدئوچک از سوی کولاکوویچ نخستین امتیاز را کسب کردند اما پس از آن حریف با یک حمله پیروز و استفاده از توپی که با دریافت بازیکنان ایران روی تور بود 2 بر یک پیش افتاد. بازیکنان ایران که می دانستند در روزهای بعدی دیدارهای سخت تری را پیش رو دارند با تمرکز بهتری بازی کردند و با حمایت های طرفداران و پاس های فریب دهنده معروف 8 بر 4 در زمان نخست استراحت فنی از کره جنوبی پیش افتادند.

رجحان چهار امتیازی ایران تا اواسط بازی ادامه داشت و کره جنوبی که اسیر جو سنگین سالن آزادی بود توان بازگشت به بازی را همانند ست های گذشته نداشت تا نتیجه همچنان 13 بر 9 به سود ایران در جریان باشد. بازیکنان ایران که کاملا جریان بازی را در دست داشتند با درخشش عبادی پور رجحان چهار امتیازی را حفظ کردند تا حساب کار 16 بر 12 در جریان باشد.

با رسیدن به اواخر ست چهارم سرمربی کره جنوبی که ابزار لازم برای متوقف کردن ایران را در اختیار نداشت در امتیاز 19 بر 16 چاره را در درخواست زمان استراحت دید اما این کار نیز موثر واقع نشد و با وجود آن که در لحظات انتهای کولاکوویچ مجبور شد تا زمان استراحت بگیرد اما در نهایت تیم ملی والیبال ایران با پیروزی 25 بر 22 در ست چهارم توانست در مجموع با نتیجه 3 بر یک از سد کره جنوبی بگذرد.

تیم ملی والیبال ایران که شانسی برای صعود به دور نهایی ندارد در دیدارهای بعدی اش از ساعت 18:30 به ترتیب رو در روی بلغارستان و آلمان قرار می گیرد.

نتایج کامل دیدارهای روز نخست هفته پنجم لیگ ملت های والیبال به توضیح زیر است:

صربستان 3 - کانادا صفر (25-21، 25-18 و 25-17)

لهستان 3 - آرژانتین صفر (26-24، 25-20 و 29-27)

استرالیا صفر - برزیل 3 (22-25، 19-25 و 19-25)

بلغارستان 2- آلمان 3 (25-21، 22-25، 25-23، 23-25 و 13-15)

چین 3 - ژاپن 1 (25-16، 25-21، 18-25، 25-22)

ایران - کره جنوبی (ساعت 18:30)

آمریکا - فرانسه (ساعت 20)

ایتالیا - روسیه (ساعت 23)

منبع: انتخاب

به "پیروزی والیبال ایران برابر کره جنوبی در نخستین میزبانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی والیبال ایران برابر کره جنوبی در نخستین میزبانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید