پمپئو: حق تردد ظریف 6 بلوک است، دعوت تلویزیون ایران را می پذیرم!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به واشنگتن پست و در واکنش به خبرها مبنی بر موافقت با صدور ویزا برای محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، مدعی شد وی علیرغم موافقت با این امر، دایره رفت و آمد ظریف در سطح شهر نیویورک را محدود نموده به طوری که وی فقط می تواند در حدفاصل مقر سازمان ملل و محل استقرار هیأت دیپلماتیک ایران که به اندازه 6 بلوک با هم فاصله دارند و همچنین تا محل اقامت نماینده ایران در سازمان ملل، تردد کند.

پمپئو: حق تردد ظریف 6 بلوک است، دعوت تلویزیون ایران را می پذیرم!

وی در این باره مدعی شد: دیپلمات های آمریکایی در تهران پرسه نمی زنند، پس ما هم دلیلی برای اینکه دیپلمات های ایرانی آزادانه در شهر نیویورک چرخ بزنند نمی بینیم.

وی همچنین از پاسخ به این سوال طفره رفت که آیا ممکن است در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل که ماه میلادی سپتامبر در نیویورک برگزار می گردد؛ وی یا دیگر مقامات آمریکا با ظریف دیدار نمایند یا خیر.

پمپئو همچنین در ادامه اظهارات اهانت آمیز خود ظریف را از بابت مصاحبه با رسانه های آمریکایی به سوء استفاده از آزادی بیان در راستای اشاعه پروپاگاندای بدخواهانه ایران متهم کرد و مدعی شد (اگر فرصتی داده گردد) او هم حاضر است هر دعوتی مبنی بر حضور در تلویزیون ایران را بپذیرد.

لازم به ذکر است ظریف که به منظور شرکت در نشست سالانه مقامات عالیرتبه شورای مالی - اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر نموده، غروب یک شنبه وارد این شهر شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پمپئو: حق تردد ظریف 6 بلوک است، دعوت تلویزیون ایران را می پذیرم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: حق تردد ظریف 6 بلوک است، دعوت تلویزیون ایران را می پذیرم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید