پرونده آتامبایف زیر ذر ه بین مجلس قرقیزستان

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نماینده مجلس قرقیزستان در نشست علنی مجلس با موضوع آنالیز فساد در فرایند نوسازی نیروگاه حرارتی شهر بیشکک خواهان آنالیز نقش رئیس جمهور سابق این کشور در این موضوع شد.

پرونده آتامبایف زیر ذر ه بین مجلس قرقیزستان

به گزارش خبرنگار وبلاگ آبی اناری ها در بیشکک، الماس بیک تاکتاراف نماینده مجلس قرقیزستان در نشست علنی مجلس با موضوع آنالیز فساد در فرایند نوسازی نیروگاه حرارتی شهر بیشکک سؤال مربوط به نقش الماس بیک آتامبایف رئیس جمهور سابق این کشور را مطرح نمود.

ارتوکبک جمشیداف دادستان کل جمهوری قرقیزستان در جواب به سؤال نماینده مجلس گفت: نقش آتامبایف در فرایند نوسازی نیروگاه حرارتی بیشکک آنالیز می گردد.

وی گفت: ساپار عیسی کاف نخست وزیر سابق قرقیزستان به اتهام فساد اقتصادی بازداشت شده و نهادهای امنیتی مکالمات بین وی و آتامبایف درباره این موضوع را دارند که به طور جداگانه آنالیز می گردد.

این در حالی است که امروز نمایندگان مجلس نتایج آنالیز پرونده مربوط به فساد در فرایند نوسازی نیروگاه حرارتی بیشکک را مورد توجه قرار دادند.

نوسازی نیروگاه حرارتی بیشکک در سال 2017 انتها یافت اما در زمستان سال 2018 رویدادی رخ داد که باعث شد به مدت دو هفته شهروندان بیشکک در سرمای بیش از 25 درجه زیر صفر بدون گرما قرار بگیرند.

در چارچوب پرونده مربوط به این نیروگاه عیسی کاف و جانتارا ساتی بالدیف نخست وزیران سابق و بعضی کارمندان نیروگاه بازداشت شدند.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پرونده آتامبایف زیر ذر ه بین مجلس قرقیزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده آتامبایف زیر ذر ه بین مجلس قرقیزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید