ورود دیرهنگام فدراسیون بسکتبال به پرونده اختلاف شاهین طبع - حدادی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، کسب سهمیه برای جام جهانی 2019 چین مهمترین اتفاقی بود که سال گذشته در فدراسیون بسکتبال و در رابطه با تیم ملی بزرگسالان افتاد. این مهم البته نتیجه عبور تیم ملی از مسیری بود که بیشتر آن به حاشیه گذشت و اختلافاتی که برای معین کننده ترین دیدارها به اوج رسید.

ورود دیرهنگام فدراسیون بسکتبال به پرونده اختلاف شاهین طبع - حدادی

تیم ملی بسکتبال حدود یک سال درگیرِ حضور در پنجره های انتخابی برای کسب سهمیه جام جهانی بود. طی این مدت گلایه برخی بازیکنان از برگزاری اردو در چین و اینکه این روالِ قدیمی در دوره جدید مدیریت فدراسیون بسکتبال هم دنبال می گردد و بعد از آن مطرح شدن برخی کمبودها از زبان ملی پوشان (جریان ماست و دوغ و نبود آنها کنار وعده های غذایی)، شروعگر حاشیه هایی بود و تا غیبت قابل تأمل بازیکنی تأثیرگذار مانند حامد حدادی در تیم ملی ادامه پیدا کرد.

سکوت برای فرار از حواشی

غیبت های حدادی در تیم ملی بسکتبال از دیدار با ژاپن در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی شروع شد؛ در حالی که پیش از آن این بازیکن بدون مشکل حادی کنار تیم ملی بود. حدادی اما به بهانه آسیب دیدگی و الزامی که برای فیزیوتراپی داشت از همراهی تیم ملی برای سفر به ژاپن امتناع کرد. این بازیکن همین بهانه را دستمایه قرار داد برای اینکه در پنجره پنجم هم کنار دیگر ملی پوشان نباشد درحالی که نامش جزو اردونشینان بود.

این اتفاقات برای پنجره ششم و پایانی انتخابی جام جهانی هم افتاد اما با یک رویِ جدید؛ این بار حدادی به اردوی تیم ملی آمد اما با چند روز تأخیر و تاکید بر اینکه مسائل هنوز حل نشده اما من به خاطر مردم به تیم ملی می آیم! همین موضوع بهانه دستِ سرمربی داد تا او را به حضور در اردو نپذیرد و اینگونه پروسه غیبت حدادی برای دیدارهایی که تیم ملی به وجود آن و تأثیرگذاری اش احتیاج داشت، کامل شد.

شیوه بازگشت حامد حدادی به تیم ملی و برخورد متقابلی که مهران شاهین طبع با او داشت، نشان از وجود اختلافات و مسائلی است که دلیل آن معین نشده به خصوص اینکه طرفین موضع گیری شفافی نداشته اند. (البته حدادی اخیراً صحبت هایی در این زمینه داشته و تاکید نموده که مسائلی در تیم ملی وجود دارد و رفتارهای سرمربی باعث برخی تصمیم گیری ها توسط بازیکنان شده است)

با همه اینها اما فدراسیون هیچ گاه و در هیچ مرحله ای ورودی به اختلافات نداشت حتی زمانیکه تیم ملی در آستانه دیدارهای حساس بود و اینکه حضور بازیکنی تأثیرگذار مانند حامد حدادی می توانست ضریب اطمینان را از نتیجه گیری تیم ملی بالاتر ببرد. این مهم می طلبید تا فردی مانند رئیس فدراسیون نقشِ واقعی خود را در ماجرا ایفا نموده و مسائل را حل و فصل کند اما او معمولاً بعد از اینکه ماجرا از تب و تاب می افتاد وارد موضوع می شد و آن موقع هم توپ را در زمین سرمربی می انداخت و اینکه تصمیم با او است.

تغییر رویه در ورود دیرهنگام به پرونده اختلافات

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، این رویه فدراسیون بسکتبال اما حالا که تیم ملی جام جهانی را در پیش دارد، تغییر نموده به خصوص که در این مسابقات سهمیه المپیک هم توزیع می گردد. به همین دلیل قرار است پیش از شروع اردوی تیم ملی بسکتبال در نشستی با حضور مهران شاهین طبع و حامد حدادی به پرونده اختلاف اخیر رسیدگی گردد.

این موضوعی بود که رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در تبادل نظر با وبلاگ آبی اناری ها و در پاسخ به این پرسش که با توجه به تمام اتفاقات اخیر، آیا نام حامد حدادی در فهرست آینده تیم ملی قرار گرفته است یا نه؟ به آن اشاره نمود و گفت: فدراسیون تا به امروز به حامد حدادی و جایگاهی که در بسکتبال دارد، احترام لازم را گذاشته و به همین دلیل از او برای تمام اردوهای سال گذشته دعوت کرد.

وی توضیح داد: با این حال و پیش از شروع اردوی تیم ملی (18 خردادماه)، یکی از جلسات خود در فدراسیون را با حضورِ حدادی برگزار می کنیم تا در حضور سرمربی تیم ملی به سوءتفاهمات رسیدگی کنیم.

طباطبایی در این مورد شرح بیشتری نداد اما ابراز امیدواری کرد که مسائلی که قطعاً سوءتفاهم است، رفع شوند.

ابهام در خصوص وضعیت ارسلان کاظمی

یکی از حواشی اخیر تیم ملی بسکتبال در رابطه با ارسلان کاظمی بود. این بازیکن هم از پنجره پنجم به اردو دعوت نشد اما دلیل و چرایی آن توسط کادر فنی عنوان نشد. همین موضوع این پرسش را ایجاد کرد که آیا فدراسیون بسکتبال برای ارسلان کاظمی و آنالیز ابهامات پیرامون این بازیکن هم جلسه ای مشابه حامد حدادی خواهد داشت؟

طباطبایی به این پرسش اینگونه پاسخ داد: برای دور جدید تمرینات تیم ملی و در رابطه با بازیکنان هم کادر فنی تصمیمات لازم را می گیرند. به تصمیمات سرمربی و همکارانش در تمام امور احترام می گذاریم و سعی می کنیم شرایط را برای آنچه مورد درخواست آنها است، فراهم کنیم.

مسائل ریشه کَن می شوند؟

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تیم ملی بسکتبال در فاصله پنج ماهه تا میدانِ جهانی قرار گرفته است که هشت سهمیه از مجموع دوازده سهمیه المپیک در آن توزیع می گردد. همین مسئله گویای اهمیت بالای رویداد پیش رو است و لزوم مهیا شدن تمام شرایط لازم برای حضور با قدرت تیم ملی؛ حالا که فدراسیون بالاخره تصمیم گرفته به پرونده اختلافات و حواشی تیم ملی ورود کند، امید می رود به گونه ای پادرمیانی کند که مسائل ریشه کَن شوند و تیم ملی بدون ابهام و دلخوری برای جام جهانی شروع به کار کند نه اینکه در میان راه یک زخم چرکین قدیمی دوباره سرباز کند و عامل تنش گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ورود دیرهنگام فدراسیون بسکتبال به پرونده اختلاف شاهین طبع - حدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود دیرهنگام فدراسیون بسکتبال به پرونده اختلاف شاهین طبع - حدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید