نواز شریف به زندان برگشت

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، اسلام آباد - خبرنگاران - محمد نواز شریف نخست وزیر پیشین پاکستان که 42 روز پیش برای درمان بیماری به طور موقت از زندان آزاد شده بود، سه شنبه شب با سرانجام مهلت آزادی به زندان شهر لاهور برگشت.

نواز شریف به زندان برگشت

به گزارش سه شنبه شب وبلاگ آبی اناری ها به نقل از رسانه های پاکستانی، دادگاه عالی این کشور ششم فروردین سال جاری با درخواست نواز شریف برای اعطای قرار وثیقه موافقت کرد که طی آن نخست وزیر پیشین این کشور از زندان کوت لَکپات آزاد شد.

براساس رای دیوان عالی پاکستان قرار شد تا نواز شریف طی این شش هفته به معالجه توسط پزشک و بیمارستان دلخواه بپردازد اما وی اجازه خروج از کشور نداشت.

روزهای اخیر و تنها چند روز مانده به سرانجام مهلت قرار وثیقه نواز شریف، وی طی درخواستی از دادگاه عالی پاکستان خواست تا با تمدید قرار وثیقه و اجازه خروج وی از کشور موافقت کند اما رئیس دادگاه عالی ضمن مخالفت با درخواست شریف گفت که نواز شریف باید از مهلت شش هفته ای نباید برای آزمایش های پزشکی بلکه برای معالجه کامل خود استفاده می کرد.

تعدادی زیادی از حامیان نخست وزیر پیشین پاکستان، مسئولان ارشد حزب مسلم لیگ نواز از جمله مریم نواز دختر نواز شریف، وی را تا زندان مرکزی شهر لاهور همراهی کردند.

نواز شریف 69 ساله که سه بار نخست وزیر پاکستان شده به جرم فساد اقتصادی در زندان به سر می برد و همچنین به صورت مادام العمر برای انتصاب به مقام های دولتی رد صلاحیت شده است.

خانواده نوازشریف می گویند پرونده سازی علیه آنها با انگیزه سیاسی بوده است.

نوازشریف پیش از این از سوی دادگاه عالی پاکستان در ژانویه 2017 به اتهام فساد اقتصادی از مقام نخست وزیری برکنار شده بود.

او و فرزندانش مریم نواز، حسین نواز و حسن نواز بر اساس اسنادی که موسسه پانامایی موساک فونسکا در سال های گذشته افشا کرد و به پرونده پاناما معروف شد، به اتهام دست داشتن در فساد اقتصادی، مجرم شناخته شدند.

شبد**آساق*274**

منبع: ایرنا

به "نواز شریف به زندان برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نواز شریف به زندان برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید