نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی فردا برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از برگزاری نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس این ستاد در روز پنجشنبه 12 مهرماه و در محل این وزارتخانه اطلاع داد.

نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی فردا برگزار می گردد

وی با اعلام این خبر اضافه نمود: در این جلسه نیز نمایندگان تام الاختیار روسای قوه مقننه و قضائیه و معاونان 16 دستگاه مربوط به حوزه اقتصادی و اطلاع رسانی کشور حضور خواهند داشت.

سخنگوی وزارت کشور درباره دستور اولین نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، گفت: در این جلسه ریاست ستاد سیاست ها و راهبردهای ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور را تشریح خواهد نمود و هر یک از اعضا نظرات دستگاه متبوع خود را اعلام خواهند کرد.

سامانی حفظ آرامش و امنیت روانی جامعه و تقویت اعتماد عمومی و جلب مشارکت مردم را از اهداف این ستاد برشمرد و توضیح داد: انشالله با هماهنگی که توسط این ستاد در ارکان اصلی و دستگاه های مسئول مرتبط با مسائل اقتصادی و رسانه ای به وجود خواهد آمد پاسخ های به موقع و روشنی جهت برطرف شبهات و دروغ پراکنی ها درباره وضعیت اقتصادی کشور و همچنین در مقابله با جنگ روانی رسانه های معاند داده خواهد شد.

وی همکاری ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور و رسانه ها در جهت ارائه آمارها و اطلاعات و گزارش های دقیق به منظور فراوری محتوای رسانه ای را مهم خواند و گفت: همکاری این ستاد و رسانه ها موجب می گردد که آمارها و اطلاعات دقیق و درستی به مردم و افکار عمومی منتقل گردد و مردم نیز از شرایط اقتصادی کشور در بخش های گوناگون به طور دقیق و مستند مطلع باشند لذا همین مسئله موجب جلوگیری از انتشار اخبار جعلی و ساختگی توسط رسانه های معاند خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه فراوری اخبار مبتنی بر واقعیت از اهداف مهم هر رسانه ای به شمار می رود، مطلعی مردم از اخبار صحیح و دقیق را حق آنها عنوان نمود و اضافه نمود: ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور می کوشد تا با در اختیار قرار دادن گزارش ها و آمارهای صحیح و دقیق نسبت به شفاف سازی هرچه بیشتر مسائل اقتصادی مورد توجه مردم و افکار عمومی گام بردارد.

سامانی رصد، پایش و تحلیل مستمر فعالیت های تبلیغی رسانه ها را از مأموریت های مهم این ستاد عنوان نمود و اضافه نمود: این ستاد نیز بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مأموریت دارد سیاست گذاری مناسب خبری، رسانه ای و تبلیغی در چهارچوب مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی داشته و آن را جهت اجرا به دستگاههای مسئول ابلاغ کند. وی تاکید نمود: همچنین این ستاد بر اساس ماموریت خود قرار است برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدتی برای دستیابی به صندلی و نقش فعال در مواجهه با تبلیغات رسانه ای دشمن در سطوح منطقه ای، ملی و بین المللی انجام دهد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: طبق مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، تمامی مسئولان و اعضای قوای سه گانه، ائمه جمعه و کارکنان نهادهای رسمی کشوری و لشکری و تمامی رسانه ها موظف به رعایت سیاست های ابلاغی این ستاد هستند.

لازم به ذکر است؛ در نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به منظور هماهنگی فضای رسانه ای در حوزه اطلاع رسانی و تبیین مسائل اقتصادی و مقابله با جنگ روانی دشمن، ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور تشکیل و با حکم رییس جمهور، رحمانی فضلی وزیر کشور ریاست این ستاد را برعهده دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی فردا برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی فردا برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید