معاون سیما اطلاع داد؛ 30 سریال در سال 98 به روی آنتن می رود، تدارک سه سریال 150 قسمتی برای سال آینده

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، میرباقری معاون سیما درباره فراوری سریال های تلویزیونی در امسال توضیحاتی ارائه داد.

معاون سیما اطلاع داد؛ 30 سریال در سال 98 به روی آنتن می رود، تدارک سه سریال 150 قسمتی برای سال آینده

به گزارش خبرنگار ، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در حاشیه بازدید از پشت صحنه سریال دلدار درباره فراوری سریال در شبکه های مختلف تلویزیون و مجموعه های نمایشی در دست فراوری گفت: ما برای امسال حدود 30 سریال را طراحی نموده ایم که در زمان های مختلف روی آنتن شبکه های مختلف می رود. از این 30 سریال، 20 سریال ما مراحل نهایی فراوری و پس از فراوری را می گذرانند. 10 سریال دیگر هم در مراحل پیش فراوری قرار دارند و به زودی کلید خواهند خورد.

وی با بیان اینکه مجموعاً 60 سریال در معاونت سیما در مراحل گوناگون پیش فراوری، فراوری و آماده نمایش قرار دارند، تشریح کرد: این آمار از نظر کمی نسبت به سال 95 حدود 8 برابر شده است و از نظر کیفی هم ارتقای قابل توجهی داشته ایم.

میرباقری ادامه داد:ما در حالی که سریال های عمومی خود را توانسته ایم در خط فراوری قرار دهیم، دو سریال الف ویژه هم در مرحله پیش فراوری داریم که در آستانه فراوری هستند.

معاون سیما ادامه داد: تقریباً بخش عمده ای از کارگردانان، تهیه کنندگان و نویسندگان و همینطور بازیگران ما در حال حاضر در چندین سریال مشغول به کار هستند.

میرباقری اضافه نمود: بار ها به دوستان و همکاران خود تاکید نموده ام که وظیفه صدا و سیما آنتن مناسب دادن به نمایش کار هاست. در حال حاضر تقریباً هر شب سه باکس نمایشی در شبکه های مختلف داریم. شبکه های کودک و نوجوان ما هم کاندید هستند تا برای باکس پخش سریال در نظر گرفته شوند. ما خودمان را از یک باکس نمایش به سه باکس مستمر و دو باکس متغیر نزدیک نموده و با این کار, میدان را برای همکاران هنرمند خود آماده کردیم.

معاون سیما همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ، درباره ساخت و پخش سریال های دنباله دار و 60 قسمتی هم اظهار کرد: ما امسال دو سریال بالا 50 قسمت را روی آنتن خواهیم داشت؛ یکی از آن ها عروس تاریکی است که به زودی برای نمایش آماده می گردد. قرارداد دو سریال بالای 150 قسمت هم با نویسنده منعقد شده و در حال نگارش هستند. امیدواریم در سال آینده سه سریال بالای 150 قسمت را که یکی از آن ها سریال طنز است، به آنتن تلویزیون برسانیم. سریال دوم ما هم به نوعی طنز است که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده، اما به احتمال زیاد یا از شبکه نسیم یا شبکه سه پخش خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "معاون سیما اطلاع داد؛ 30 سریال در سال 98 به روی آنتن می رود، تدارک سه سریال 150 قسمتی برای سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون سیما اطلاع داد؛ 30 سریال در سال 98 به روی آنتن می رود، تدارک سه سریال 150 قسمتی برای سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید