ماجرای انتشار غیرقانونی فیلم خروج پیگیری می گردد، برخورد جدی با متخلفان

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به انتشار غیر قانونی فیلم سینمایی خروج واکنش نشان داد.

ماجرای انتشار غیرقانونی فیلم خروج پیگیری می گردد، برخورد جدی با متخلفان

به گزارش خبرنگار فیلم سینمایی خروج جدیدترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا به تازگی اکران آنلاین شد. این فیلم در نخستین روز از اکران آنلاین بیش از 400 میلیون تومان فروش رفت. البته در برخی از سایت ها و کانال های تلگرامی این فیلم با کیفیت بالا و به صورت غیر مجاز منتشر شد.

ساترا رسانه های منتشرکننده غیرمجاز فیلم سینمایی خروج را مسدود کرد

سرهنگ محمد علی رجبی سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا درباره انتشار غیر مجاز فیلم سینمایی خروج به خبرنگار ما گفت: انتشار فیلم سینمایی یا انتشار هر اثر هنری در فضای مجازی مستلزم رعایت قوانینی از جمله مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اجازه صاحب اثر است. اگر کسی بخواهد اثر دیگران را در فضای مجازی بازنشر دهد، به استناد ماده 21 قانون جرایم رایانه ای و ماده یک قانون حمایت از پدید آورندگان نرم افزار ها و آثار نرم افزاری و ماده 704 قانون تجارت الکترونیک مرتکب جرم شده است.

وی اضافه کرد: انتشار محتوا بدون اجازه صاحب اثر 91 روز تا 6 ماه زندان دارد و بین 1 تا 5 میلیون تومان جریمه نقدی برای مجرم نیز در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه باید جبران خسارت گردد و ضرری که به دلیل انتشار غیر مجاز اتفاق افتاده است، به دست مجرم پرداخت گردد. همان طور که تعیین است، قانون گذار جبران خسارت را نیز ذکر نموده است؛ بنابراین اگر یک فیلم سینمایی، غیر مجاز منتشر گردد، کسی که آن را پخش نموده است، می تواند به وسیله مرجع قضایی جریمه گردد. باید مدیران شبکه های مجازی مراقب باشند، چنین فیلم هایی را منتشر نکنند.

فروش 400 میلیونی خروج در اولین روز اکران آنلاین

رجبی ادامه داد: خوشبختانه در منابع دارای هویت از این تخلفات دیده نمی گردد. برخی وقت ها اگر فیلمی به شکل غیر مجاز منتشر شده است، در سایت های خارجی و منابع بی هویت این جرم اتفاق افتاده است. اگر موضوع به وسیله مرجع قضایی به پلیس ارسال گردد، پلیس بلافاصله در این زمینه ورود خواهد نمود. در پلیس فتا یک پایش عام برای منابعی که دارای هویت هستند، به شکل مستمر انجام می گردد.

سرپرست مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در سرانجام به احتمال پیگیری ماجرای انتشار غیر مجاز فیلم خروج اشاره نمود و گفت: میزان ضرر و نوع غیر مجاز بودن انتشار احتیاج به دستور مرجع قضایی دارد و پلیس نمی تواند خودسر عمل کند. روال قانونی اینگونه است که تهیه کننده باید بیاید و با طرح دعوا، رویه قضایی را آغاز کند. درباره فیلم هایی که به صورت غیر قانونی در فضای مجازی منتشر می گردد، حتما احتیاج است که از سوی صاحب اثر در مراجع قضایی طرح دعوا بگردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ماجرای انتشار غیرقانونی فیلم خروج پیگیری می گردد، برخورد جدی با متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای انتشار غیرقانونی فیلم خروج پیگیری می گردد، برخورد جدی با متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید