قطار زره پوش رهبر کره شمالی وارد خاک روسیه شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، قطار زره پوش کیم جونگ اون صبح امروز وارد خاک روسیه شده و در حال حرکت به سمت شهر ولادی وستوک است تا فردا (پنج شنبه) رهبران کره شمالی و روسیه برای نخستین بار با یکدیگر دیدار و گفت وگو نمایند.

قطار زره پوش رهبر کره شمالی وارد خاک روسیه شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها به نقل از خبرگزاری نووستی، قطار زره پوش کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در ساعت اولیه بامداد امروز (چهارشنبه) مرز کره شمالی و روسیه را در استان پری مورسکی فدراسیون روسیه رد نموده و به سمت شهر ولادی وستوک در حال حرکت است.

بر اساس اطلاعات رسیده، رهبر کره شمالی در نخستین ایستگاه در خاک روسیه در شهر هاسان روسیه از قطار خود پیاده شد و جمعی از مقامات محلی روس با گل، نان و نمک، از وی استقبال کردند.

یوری اوشاکوف مشاور رئیس جمهوری روسیه شب گذشته خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین روز پنج شنبه (25 آوریل، 5 اردیبهشت) در شهر ولادی وستوک با رهبر کره شمالی ملاقات خواهد نمود. این نخستین دیدار حضوری رهبران دو کشور است.

به گفته اوشاکوف، روسیه نخستین سفر خارجی است که کیم جونگ اون بعد از انتخاب مجدد خود به ریاست شورای دولتی کره شمالی در اوایل ماه آوریل به آن سفر می نماید.

مشاور پوتین یادآور شد که رهبران دو کشور روز پنج شنبه ابتدا بصورت رودرور با یکدیگر مذاکره نموده و سپس در ترکیب گسترده و با حضور جمعی از مقامات بلندپایه روسیه و کره شمالی به گفت وگوهای دوجانبه ادامه خواهند داد.

به گفته این مقام کرملین، رهبران دو کشور ابعاد مختلف روابط دوجانبه، از جمله دستورکار سیاسی، مالی و فرهنگی-انسانی را آنالیز نموده و درباره بعضی مسائل مهم بین المللی، به خصوص روند اوضاع در شبه جزیره کره نیز گفتگو خواهند کرد.

اوشاکوف یادآور شد، مقامات مسکو این سفر را رویداد مهمی برای حل و فصل سیاسی-دیپلماتیک مسائل در منطقه شبه جزیره کره و تامین امنیت کلی در منطقه شمال شرق قاره آسیا ارزیابی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قطار زره پوش رهبر کره شمالی وارد خاک روسیه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار زره پوش رهبر کره شمالی وارد خاک روسیه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید