قرارداد فروش 30 جنگنده رافال فرانسه به مصر

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مصر قرارداد تسلیحاتی با فرانسه برای تجهیز نیروهای مسلح این کشور به 30 جنگنده از نوع رافال را به امضا رساند.

قرارداد فروش 30 جنگنده رافال فرانسه به مصر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها به نقل از المیادین، تامر الرفاعی سخنگوی وزرات دفاع مصر خاطرنشان کرد که کشورش قرارداد تسلیحاتی با فرانسه برای تجهیز نیروهای مسلح این کشور به 30 جنگنده از نوع رافال را به امضا رسانده است.

وی اضافه نمود: در چارچوب اهتمام رهبران سیاسی به توسعه و مدرن کردن توان نظامی کشور، مصر و فرانسه قراردادی برای خرید 30 جنگنده از نوع رافال به امضا رساندند.

الرفاعی تاکید نمود: یادآوری می گردد که جنگنده های رافائل از شاخصه های جنگی عالی برخوردار است که علاوه بر توان اجرای ماموریت چند منظوره از قدرت مانور بالایی هم برخوردار است و به سیستم جنگ الکترونیکی پیشرفته مجهز است که به آن امکان انجام همه ماموریت های محوله را با اقتدار تمام می دهد.

همزمان وب سایت دیسکلوز هم خاطرنشان کرد که فرانسه با فروش 30 جنگنده رافال به دولت مصر در چارچوب معامله ای با ارزش 4.52 میلیارد دلار موافقت نموده است.

فرانسه از سال 2013 تا 2017 تأمین کننده اصلی تسلیحات نظامی مصر از جمله فروش 24 هواپیمای جنگی بوده است.

فروش تسلیحات نظامی به مصر در حالی انجام می گردد که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در ماه دسامبر گذشته خاطرنشان کرد که فروش سلاح به مصر را منوط به حقوق بشر نمی کند، زیرا او نمی خواهد توانایی قاهره را برای مقابله با تروریسم در منطقه تضعیف کند، اظهار نظری که خشم منتقدان را برانگیخت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "قرارداد فروش 30 جنگنده رافال فرانسه به مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد فروش 30 جنگنده رافال فرانسه به مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید