فریب پمپ بنزین ها را نخورید

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، در بیشتر قفسه های پمپ بنزین ها مکمل های رنگارنگی به چشم می خورد که گاهی متصدیان پمپ بنزین اصرار به فروش آن ها به مالکان خودرو دارند اما به گفته کارشناسان، هیچ نیازی به استفاده از این مکمل ها برای هیچ خودرویی نیست.

فریب پمپ بنزین ها را نخورید

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از ایسنا، ممکن است برایتان پیش آمده باشد که متصدی جایگاه پیشنهاد استفاده از مکمل های سوخت را بدهد، اما حاضر نباشد حتی قوطی خالی مکمل را به شما نشان دهد یا حتی دیده شده که قوطی های خارجی با موادی نامعلوم از قبل پر شده و به مشتری با قیمت بالا فروخته می شود.

این در حالی است که مسوولان بار ها اعلام کرده اند که هیچ کدام از خودرو های موجود به مکمل های بنزینی نیاز ندارند و لازم نیست که افراد از این مواد افزودنی و مکمل های بنزین استفاده کنند.

فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در این رابطه گفت: تاکید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی این است که سوخت توزیعی نیازی به مکمل ندارد، این موضوع مربوط به تمام خودرو ها حتی خودرو های خارجی می شود و عرضه مواد افزودنی و مکمل های بنزین در جایگاه های سوخت مورد تأیید این شرکت نیست.

به گفته وی، حتی استفاده از مکمل هایی که استاندارد کافی هم دارند، توصیه نمی شود؛ چراکه بنزین عرضه شده در تمام جایگاه های عرضه سوخت کشور مطابق با استاندارد های شرکت ملی پالایش و پخش، تولید و توزیع می شود.

به گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، معمولا مکمل را برای افزایش عدد اکتان به بنزین اضافه می کنند، باتوجه به اینکه عدد اکتان بنزین یورو و بنزین سوپر بالای 90 است توصیه نمی شود که از مکمل استفاده شود و به اعتقاد ما عدد اکتان برای بنزین یورو، بنزین معمولی و بنزین سوپر کفایت دارد.

کاهی اظهار کرد: اگر متصدی جایگاه بدون هماهنگی اقدام به استفاده از مکمل برای یک خودرو و هزینه آن را از فرد اخذ کند، شخص می تواند از طریق سامانه پاسخگویی 09627 شکایت خود را ثبت کند و حتما به آن رسیدگی خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "فریب پمپ بنزین ها را نخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریب پمپ بنزین ها را نخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید