صندوق احیاء عزم جدی برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیرعامل صندوق احیاء در دیدار با استاندار خراسان شمالی از عزم جدی این مجموعه برای برای شکوفا ساختن ظرفیتهای بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد.

صندوق احیاء عزم جدی برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها به نقل از روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، پرهام جانفشان در دیدار با محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی، اضافه نمود: ما عزم جدی برای احیاء و شکوفا ساختن بناهای تاریخی استان خراسان شمالی به وسیله مشارکت بخش خصوصی داریم و امیدواریم با جلسات خوبی که امروز داشتهایم بتوانیم شاهد اقدامات عملیاتی مناسبی در این حوزه باشیم.

جانفشان با اشاره به تلاشهای مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان شمالی برای توسعه زیرساختهای گردشگری در این استان، توضیح داد: ما به زودی بعضی بناهای این استان را در فرصتهای سرمایه گذاری خود خواهیم گنجاند تا در این رهگذر بتوانیم شاهد رشد بیشتر جریان احیاء بناهای تاریخی با یاری مردم در خراسان شمالی باشیم.

او به استاندار خراسان، گفت: با توجه به تجربه حضور شما در استان اصفهان، شاهد بوده اید که بنایی نظیر خانه عامریها با احیاء مجدد چقدر توانسته است در جاذبههای گردشگری کاشان سهیم باشد و در خراسان شمالی نیز بناهایی نظیر محوطه آیینه خانه مفخم چنین ظرفیتهایی را دارا هستند.

در ادامه این دیدار محمد علی شجاعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به نقش اثر بخش صندوق احیاء در واگذاری بناهای تاریخی و مرمت و باززنده سازی آن ها توسط بخش خصوصی، گفت: ما برای موفقیت در این عرصه باید در گام اول داشتههای فرهنگی و تاریخی خود را به عنوان یک مزیت به نحو شایسته معرفی کنیم و تا در گامهای بعدی بتوانیم از آنها بهرهبرداری صحیح کنیم.

استاندار خراسان شمالی، ادامه داد: در این استان بناهای تاریخی خوبی داریم که میتواند با قرار گیری در لیست فرصتهای سرمایه گذاری صندوق احیاء، زمینه بازگشت جریان زندگی به آنها فراهم گردد و سفر دکتر جانفشان به این استان فصل جدید برای تحقق این مسئله خواهد بود.

شجاعی، ادامه داد: یکی از مزایای احیای بناهای تاریخی ایجاد اشتغالزایی مناسب است و این مهم در افزایش شغل برای استان تأثیر گذار است.

بازدید مدیرعامل صندوق احیاء از بناهای تاریخی استان خراسان شمالی

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی از ابنیه تاریخی استان خراسان شمالی بازدید کرد.

در جریان این بازدید پرهام جانفشان از رباط قره بیل، حسینیه جاجرمیها، عمارت مفخم و بنای سنگی اسپاخو استان خراسان شمالی بازدید به عمل آورد.

بنابر اعلام کارشناسان فنی و سرمایهگذاری صندوق احیاء، رباط قربیل شهرستان گرمه، محوطه آیینه خانه عمارت مفخم بجنورد و محوطه بنای سنگی اسپاخو از جمله اماکن تاریخی هستند که قابلیت قرارگیری در لیست واگذاریهای صندوق احیاء به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری موقت توسط بخش خصوصی را دارا هستند.

جانفشان در جریان سفر دو روزه خود به استان خراسان شمالی تا کنون علاوه بر بازدید از بناهای تاریخی یاد شده، نمایشگاه جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء را افتتاح و در نشستهای جداگانهایی با استاندار خراسان شمالی، شهردار و اعضای شورای شهر بجنورد و مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی دیدار و گفت و گو داشته است.

منبع: میراث آریا

به "صندوق احیاء عزم جدی برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق احیاء عزم جدی برای شکوفا ساختن ظرفیت های بناهای تاریخی خراسان شمالی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید