صحبت کالدرون درباره استقلال حرفه ای نیست، اگر مشکل من باشم می روم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، آندره استراماچونی در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و استقلال که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار گردید درباره این مسابقه، گفت: می دانیم که دربی یکی از مهمترین بازی های ایران است. با دو امتیاز به این دربی رسیدیم و اینرا خوب می دانیم. این می تواند انرژی برای ما باشد با توان 110 درصدی بازی کنیم. به بازیکنانم گفتم باید با روحیه بالا بازی کنید و نباید در این بازی عصبی شوید.

صحبت کالدرون درباره استقلال حرفه ای نیست، اگر مشکل من باشم می روم

وی اضافه نمود: اینرا خوب می دانیم که پرسپولیس در سه فصل گذشته قهرمان شده است. آنها جونیور برزیلی و کنعانی زادگان را جذب نموده اند. سرمربی این تیم یعنی کالدرون تاکتیک پرسپولیس را تغییر داده است. پرسپولیس به سیستمی برگشته است که برانکو بازی می کرد. به تیم رقیب احترام می گذاریم.

سرمربی استقلال درباره حمایت طرفداران از وی با وجود کسب دو امتیاز از سه بازی گذشته، یادآور شد: مطمئنا اولین چیزی که من را متقاعد کرد تا به ایران بیایم و سرمربی استقلال شوم، اهمیت استقلال در آسیا و اهمیت طرفداران این تیم بود. در هر تیم و مسابقه ای، طرفداران ما را حمایت کردند. این خیلی مهم است چراکه بدون طرفداران ما مسائل زیادی پیدا می کردیم. ما تنها حالتی که می توانیم جواب محبت طرفداران را بدهیم، این است که هرچه داریم در زمین ارائه کنیم و در هر دقیقه و ثانیه دربی بجنگیم و در انتها مسابقه طرفداران خود را خشنود کنیم.

وبلاگ آبی اناری ها درباره صحبت های کالدرون مبنی بر حمایت وزارت ورزش از استقلال و همچنین کنایه وی به گلایه استقلالی ها از مسائل داوری سئوال پرسید و اینکه کالدرون گفت شیخ دیاباته را می خواسته ولی این بازیکن به استقلال رفته است. استراماچونی ابتدا خندید و گفت: به کالدرون احترام می گذارم چون از من بزرگتر است و همچنین مشهور. اما نمی دانم چرا دائما درباره تیم های دیگر صحبت می نمایند جز تیم خودشان.

وی گفت: شاید به خاطر پرسپولیس است که در حال حاضر بهترین تیم ایران است و بازیکنانی با قیمت بالا دارد. آنها بیشترین پرداختی و دستمزدها را نسبت به بقیه تیم ها دارند. این موضوع حرفه ای نیست. نمی دانم چرا ایشان درباره دیاباته صحبت می نماید در صورتی که وقتی دیاباته را خواستیم او مربی پرسپولیس نبود! داستان این است که دیاباته فردا اصلا بازی نخواهد کرد.

سرمربی استقلال درباره تاثیر دربی در تغییر نظر منتقدان بازی این تیم یادآور شد: شاید برخی ها از این بحثی که می گویم خوششان نیاید ولی در چند مسابقه نمی گردد شرایط را به خوبی سنجید. این بازی چهارم استقلال است که من مربی آن هستم. با تیمی که بیشتر از نصف بازیکنان خودش را از دست داده است، با یک مربی جدید با افکار جدید از یک کشور جدید. حالا نتیجه بازی فردا هرچه می خواهد باشد. فردا بازیکنان جدیدی در دربی بازی می نمایند و ثابت می نمایند که در سطح استقلال هستند. از لحاظ ذهنی بازیکنان را آماده نموده ام. کار ما فقط بازی فردا نیست. کار ما این است که استقلال قوی تر باشد. دربی بسیار مهم است.

استراماچونی ادامه داد: حتی باغبان و مسئول لباس تیم هم می خواهند استقلال برنده گردد ولی نمی گذارم این نود دقیقه برنامه های ما را نابود کند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا از باخت در دربی ترس دارید و ممکن است در صورت باخت برکنار شوید؟ با خنده توضیح داد: وقتی حرفه ای می شوید می دانید که چیزهای خوب و بدی وجود دارند. اگر کسی فکر می نماید در انتهای مسابقه مشکل من هستم، به تصمیم باشگاه احترام خواهم گذاشت.

سرمربی استقلال درباره غیبت سه بازیکن اصلی این تیم مقابل پرسپولیس و به هم خوردن هماهنگی بین خطوط تیم گفت: متاسفانه باید بگویم بخش حمله ما کامل نشده است و در خط حمله نتوانستیم بازیکنان خوبی جایگزین کنیم. از ابتدا نگران این موضوع بودم. ما دیاباته را فردا احتمالا نداریم و این نکته مهمی است. قائدی صد درصد آماده نیست و اسماعیلی هم محروم است. به همین دلیل یازده بازیکنی که وارد زمین می شوند، باید بیشتر زحمت بکشند. ما تمرین می کنیم که برای دربی آماده شویم و در آن بازی خوب کار کنیم. در دربی فردا باید تعادل تیم را داشته باشم. من از بازیکنانم خواسته ام کوشش بیشتری داشته باشند و کار خود را با شجاعت انجام دهند. اگر ما بتوانیم به این شکل بمانیم، ممکن است در آینده ساختارمان تغییر کند.

استراماچونی در انتها درباره پیش بینی اش از نتیجه دربی گفت: یک مربی تیمش را برای چنین مسابقاتی آماده می نماید. اراده مربی و تک تک بازیکنان این است که همه 110 درصد کوشش نمایند. من ناراحت خواهم شد اگر بازیکنی از این وظیفه پیروی نکند. کسی که فوتبال را نمی داند هم نمی تواند نتیجه دربی را پیش بینی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صحبت کالدرون درباره استقلال حرفه ای نیست، اگر مشکل من باشم می روم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت کالدرون درباره استقلال حرفه ای نیست، اگر مشکل من باشم می روم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید