بیانیه باشگاه پدیده درباره مسائل داوری

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، باشگاه پدیده خراسان در خصوص مسائل مربوط به داوری های اخیر لیگ برتر بیانیه ای منتشر کرد.

بیانیه باشگاه پدیده درباره مسائل داوری

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها و به نقل از سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان، این باشگاه در خصوص اتفاقات اخیر داوری در لیگ هجدهم بیانیه ای صادر کرد که به توضیح زیر است:

باسمه تعالی

باشگاه پدیده خراسان در پنجمین سال حضور متوالی خود در لیگ برتر فوتبال ایران، جام خلیج فارس همواره ثابت نموده که با وجود رقم خوردن هر اتفاق و حادثه ای، به دور از هر گونه حاشیه سازی صرفا به دنبال ارائه فوتبال زیبا بوده و هست.

در فصل جدید لیگ برتر نیز تمامی ارکان باشگاه پدیده از کادر فنی محترم تا بازیکنان ثابت نموده اند که همواره تمرکزشان روی مستطیل سبز بوده و رسیدن به رتبه و صندلی مناسب را از طریق پیشرفت فنی خواهان بودند، اما متاسفانه مسائلی در حال رخ دادن است که نگرانی را در دل طرفداران فهیم و فوتبال دوست خراسانی ایجاد نموده است.

به ویژه اینکه بعد از بازی با تیم ذوب آهن برخی افراد خواسته یا ناخواسته به دنبال القای این موضوع بودند که در این بازی اشتباهات داوری فقط به نفع تیم پدیده بوده است ، حال آنکه با تماشای دقیق تصاویر بازی متوجه می شویم که متاسفانه داور صحنه های زیادی را به ضرر تیم پدیده سوت زده است. در این بازی در نیمه اول امین قاسمی نژاد در محوطه هجده قدم با خطا روبرو می گردد که داور پنالتی را نمی گیرد. در صحنه ای دیگر خطای میلاد فخرالدینی روی امین قاسمی نژاد که با اعلام پنالتی توسط داور همراه بود، باید با کارت قرمز برای مدافع ذوب همراه می شد که این اتفاق هم رخ نداد.

همچنین خطای سیلوا بر روی خلعتبری نیز باید با اخراج مستقیم همراه می شد که این گونه هم نشد. علاوه بر این داور مسابقه از کنار خطای هرناندز مهاجم ذوب آهن هم که بدون توجه به توپ با آرنج به اکبر صادقی ضربه زد فقط با یک کارت زرد گذشت، در صورتی که به گواه کارشناسان این حرکت باید با اخراج مستقیم همراه می شد.

به غیر از آنچه که در بازی با ذوب آهن روی داد، بد نیست به بازی های چند هفته پیش هم گریزی بزنیم.

در هفته اول در مصاف با پرسپولیس، علاوه بر اینکه در بسیاری از برخوردهای خشن بازیکنان پرسپولیس داور با مماشات رفتار کرد ،در صحنه ای واضح تر علی علیپور به خاطر رفتار غیرورزشی باید اخراج می شد اما داور مسابقه به راحتی از کنار این صحنه گذشت.

در هفته دوم در مصاف با استقلال خوزستان و در گرمای بالای 40 درجه اهواز، داور محترم مسابقه دقیقه 40 نیمه نخست، محمد قنبری را سخت گیرانه و اشتباه اخراج کرد تا پدیده 55 دقیقه در هوای طاقت فرسای اهواز، 10 نفره باشد.

در هفته پنجم و در مصاف با پیکان، در دقیقه 47 مسابقه یک پنالتی برای پدیده گرفته نشد. این ها تنها گوشه ای از اتفاقات داوری بود که به ضرر باشگاه پدیده تمام شد.

اگر تا به حال در مورد این اشتباهات باشگاه پدیده خراسان هیچ اعتراضی ننموده صرفا بخاطر احترام به ساحت داوری بوده و اینکه اعتقاد داریم این اشتباهات ممکن است برای هر داوری اتفاق بیفتد و باور داریم همه داوران محترمی که در لیگ برتر سوت میزنند نیاز به حمایت و احترام دارند تا بتوانند با اعتماد بنفس بیشر و خاطری آسوده تر داوری نمایند. هر چند تاکید می کنیم و مطمئن هستیم که این قبیل تصمیمات اشتباه داوری به ضرر پدیده و همگی سهوی و به واسطه فشار مسابقه بوده اما باشگاه پدیده از کمیته محترم داوران و سازمان لیگ فوتبال ایران تقاضا دارد با دقت نظر در چینش داوران مسابقات تیم پدیده، به کاهش هرچه بیشتر این اشتباهات یاری کند تا مبادا به واسطه مظلومیت این باشگاه و البته دوری از غوغاسازی و داد و بیداد، زحمت بازیکنان و کادرفنی پرتلاش پدیده به هدر رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیانیه باشگاه پدیده درباره مسائل داوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه باشگاه پدیده درباره مسائل داوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید