رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن سالاریه با حفظ سمت به عنوان سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران منصوب شد.

رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ آبی اناری ها، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از حسین صمیمی، طی حکمی پروفسور حسن سالاریه، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران را با حفظ سمت به عنوان سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران منصوب کرد.

ارتقای الگوی تعاملی سازمان فضایی و پژوهشگاه در راستای هم افزایی حداکثری در تحقق اهداف فضایی کشور، هم راستاسازی برنامه ها و پروژه های جاری و آینده و برطرف موازی کاری، تمرکز بر اولویت های فضایی کشور و سازماندهی امورات فاقد اولویت با هدف شتاب بخشی به توسعه فناوری بومی فضایی و طرح ریزی جهت بهینه سازی نقش پژوهشگاه در راهبری و حمایت هدفمند و اثربخش از شبکه پژوهشی فضایی کشور اهم انتظارات وزیر ارتباطات از سرپرست نو پژوهشگاه فضایی ایران است که در حکم وی آمده است.

حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. انتشار بیش از 170 مقاله در مجلات بین المللی و 70 مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه بسیاری از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی دکتر سالاریه است. قائم مقام، معاون آینده سازان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی سالاریه است. نفر اول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک به عنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال 1394 بخشی از افتخارات علمی پژوهشی سالاریه است.

به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، مراسم تودیع دکتر حسین صمیمی رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی نیز در روز دوشنبه، سوم خردادماه با حضور جمعی از معاونان و مدیران ارشد سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید