دستور روحانی به وزیر کشور درباره کرونا

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس جمهور به وزیر کشور دستور داد به استانداران استان ها و مسئولان شهر هایی که در روز های اخیر شاهد رشد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بوده اند، ابلاغ کند که مراقبت ها را افزایش داده و با توجیه افکار عمومی و اطلاع رسانی دقیق، مردم را به رعایت کامل اصول بهداشتی دعوت نمایند.

دستور روحانی به وزیر کشور درباره کرونا

به گزارش ایسنا، حسن روحانی روز یکشنبه در مصاحبه با وزیر کشور، ضمن دریافت گزارش شرایط بعضی استان ها و چند شهر کشور که به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی از سوی مردم، ابتلا به ویروس کرونا رشد داشته است، تاکید نمود: مردم این استان ها و شهر ها باید توجه داشته باشند که اگر اصول و مقررات بهداشتی را رعایت نکنند، ممکن است مجبور به بازگرداندن بعضی محدودیت ها شویم.

رئیس جمهور همچنین با قدردانی از مردم بخاطر رعایت نکات و مقررات بهداشتی در برگزاری نماز عید فطر در مساجد، با بیان اینکه فقط با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توان زنجیره شیوع ویروس را قطع کرد، گفت: با این شرایط و همکاری خوب مردم می توانیم به تداوم فرایند بازگشایی اماکن و بقاع متبرکه و حرم های شریف امیدوار باشیم.

روحانی با بیان اینکه با بازگشایی های اخیر در بعضی مراکز و کسب و کارها، نباید هشدار ها درمورد رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم کمرنگ گردد، اضافه کرد: بخش های اطلاع رسانی بویژه صدا و سیما و فضای مجازی در زمینه آگاهی بخشی به جامعه و اطلاع رسانی مضاعف و فراگیر باید فعالیت خود را افزایش دهند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رسیدن به مرز کنترل بیماری کووید 19 و مهار ویروس کرونا بدلیل همکاری مردم و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بوده است، گفت: به هیچ وجه نباید این تلقی در افکار عمومی بوجود آید که مراقبت ها و رعایت اصول بهداشتی اهمیت سابق را ندارد و لذا رعایت نکات بهداشتی و مراقبت همچنان باید در دستور کار مردم باشد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در این تماس تلفنی، گزارشی را از شرایط رشد تعداد مبتلایان در یک یا دو استان و چند شهر کشور به خاطر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند، برگزاری نماز عید فطر در مساجد با رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم و همچنین شرایط تردد در جاده های بین شهری در تعطیلات آخر هفته و عید سعید فطر، ارائه کرد.

منبع: فرارو

به "دستور روحانی به وزیر کشور درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی به وزیر کشور درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید