دره ستارگان در تسخیر ارواح!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، قشم به داشتن عجایب هفتگانه معروف است. یکی از این عجایب شگفت انگیز، دره ستارگان نام دارد. در این دره ستارگان به حدی در نزدیکی شما قرار دارند که احساس می کنید در یک دنیای دیگر هستید.

دره ستارگان در تسخیر ارواح!

دره ستارگان قشم کجاست؟ این دره یکی از شاهکارهای کم نظیر طبیعت در جزیره زیباى قشم محسوب می شود. اهالى جزیره عقیده دارند که روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. به این مکان در اصطلاح استاره افته و گاهى استار افتیده گفته می شود اما، براى این پدیده نام دره ستارگان جا افتاده است. با این مقاله از وبلاگ آبی اناری ها همراه باشید.

پیدایش دره ستارگان قشم

دره ستارگان به دلیل زیبایی طبیعی منحصربه فردی که دارد، یکی از شناخته شده ترین جاذبه های طبیعی در سطح جهان محسوب می شود. شکل گیری این دره بدون دخالت انسان بوده و هنوز هم با یک بارندگی شدید، تغییر شکل می دهد و بر مجذوب کنندهیت های آن اضافه می شود. با ما همراه باشید تا بدانیم دره ستارگان قشم کجاست.

نتایج بررسی های اجرا شده از طریق زمین شناسان نشان می دهد آب های سطحی، رگبارهای فصلی و تندبادها باعث فرسایش این ناحیه و به وجود آمدن دره ستارگان شده اند.

باورهای بومیان منطقه درباره دره ستارگان

بومیان این منطقه افسانه های مختلفی درباره این دره نقل می کنند که شنیدن برخی از آن ها، ترسناک و برخی دیگر هم مجذوب کننده هستند. آن ها معتقدند پس از برخورد ستاره، شکافی بزرگ در دل زمین ایجاد شد و تمام ماسه هایی که در اثر برخورد به سمت بالا در حال حرکت بودند، در همان حالت، تشکیل ستون هایی مجذوب کننده را دادند که هم اکنون قابل مشاهده هستند.

برخی از مردم این منطقه معتقدند پس از غروب آفتاب، صداهایی که از دره به گوش می رسد مربوط به ارواحی بوده که از حضور انسان ها ناراحت هستند. این باور قدیمی تا حدی برای مردم این منطقه جدی بوده که تحت هیچ شرایطی بعد از غروب آفتاب وارد این دره نمی شوند.

آیا دره ستارگان قشم جن دارد؟

در طول سال ها بومیان داستان های زیادی در مورد وجود جن در دره ستارگان قشم گفته اند. مثلا می گویند شب ها اینجا ارواح و اجنه رفت وآمد دارند یا حتی افرادی بودند که شنیدن صداهای عجیب و غریب در این مکان را گزارش داده اند.

دانشمندان معتقدند که صدای عجیب و غریبی که اینجا شنیده می شود به خاطر وجود حفره های ریز و درشت در صخره هاست و زمانی که باد بین این حفره ها به جریان درمی آید صدایی تولید می کند که برای گوش مردم آشنا نیست.

دره ستارگان قشم در شب

اگر به جهانی ارواح اعتقادی ندارید و از این صداها نمی ترسید، بهتر است شب را در این منطقه سپری کنید تا در کنار آرامش شگفت انگیز آن بتوانید ستارگان را در آسمان با انگشتان خود بشمارید. تازه پس از غروب آفتاب تصاویری در فکر تان ماندگار خواهد شد که هیچ جایی تکرارشدنی نیستند.

باید بدانید که این دره به عنوان بخشی از ژئوپارک قشم و آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. بد نیست بدانید ژئو پارک قشم به دلیل آثار طبیعی فراوان و منحصر به فردی که دارد به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه شناخته می شود.

موقعیت مکانی

دره ستارگان در جنوب شرقی جزیره زیبای قشم واقع شده و در نزدیک ترین فاصله با روستای برکه خلف قرار گرفته است. شما پس از طی کردن مسافت 5 کیلومتر از قشم، خود را به ورودی دره ستارگان خواهید رساند.

اگر به جاذبه های دیدنی قشم علاقه دارید، مطلب گورستان های قشم، بخشی از تاریخ کهن را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: اگر به مطالبی از این دست علاقه دارید، مطلب قلعه جنی کیش، خانه مخوف جن ها را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "دره ستارگان در تسخیر ارواح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره ستارگان در تسخیر ارواح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید