خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا خاتمه آبان ماه

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر شد؛ سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد به صورت هفتگی گزارش اقدامات اجرا شده در راستای خلع ید را به مجلس ارائه دهد تا این مهم در زمان مقرر رقم خورد.

خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا خاتمه آبان ماه

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ آبی اناری ها، علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس پس از برگزاری نشست بررسی مسائل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، گفت: بعد از رسیدگی به موضوع کشت و به ثمر رسیدن موضوع پرداخت حقوق و دستمزدها کارگران شرکت هفت تپه، برای نخستین بار تمامی دستگاه های نظارتی و امنیتی اعم از سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد پذیرفتند تا سرانجام آبان ماه خلعید مدیریت فعلی انجام و جایگزین تعیین شود تا شرایط هفت تپه از شرایط نامساعدی -که از سال 94 دچار آن شده- خارج شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقرر شد؛ سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد به صورت هفتگی گزارش اقدامات اجرا شده در راستای خلع ید را به مجلس ارائه دهد تا این مهم در زمان مقرر رقم خورد.

وی درباره شرایط انتخاب مالکان آینده این شرکت، توضیح داد: از آنجا که اداره این شرکت به تأمین اعتبار مالی نیاز دارد باید بررسی شود؛ کدام یک از دستگاه های داوطلب برای تصدی بر آن، چنین توانی دارند و دقیقاً به همین دلیل یک و نیم ماه برای تغییر متصدی زمان گذاشته شده است چراکه اگر این شرکت به دست یک بخش دولتی یا خصوصی داده شود -که توان تأمین نیاز مالی شرکت را ندارد- مسئله ای حل نخواهد شد.

خضریان بیان نمود: مجلس به دنبال اعمال نفوذی مبنی بر اینکه شرکت هفت تپه به چه مالکی سپرده شود نیست و این مهم بر عهده دولت است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکنون مسئله اصلی شرکت هفت تپه سپردن آن به بخش دولتی نیست چراکه مشکل برخی شرکت ها مانند هپکو با وجود واگذاری به بخش دولتی بر قوت خود باقی است بنابراین مسئله اصلی سپردن این شرکت به دستگاهی است که اهلیت اداره آن را داشته باشد و به یقین اهلیت در واگذاری مهم تر از دولتی شدن آن است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا خاتمه آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا خاتمه آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید