خطر سیل و آبگرفتگی در جنوب و غرب، از مسیل ها و دره ها دوری کنید

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفت: امروز در جنوب خوزستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد، غرب خلیج فارس و بخش هایی از استان های بوشهر و فارس، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد. همچنین امروز در بخش هایی از غرب کشور و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

خطر سیل و آبگرفتگی در جنوب و غرب، از مسیل ها و دره ها دوری کنید

احد وظیفه اضافه کرد: فردا (شنبه) ضمن تشدید بارش در جنوب غرب و جنوب کشور، در استان کرمان نیز بارش پراکنده پیش بینی می گردد. فردا شدت بارش در غرب خلیج فارس، استان بوشهر، نیمه شمالی فارس و جنوب کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

وی تأکید کرد: غرب خلیج فارس بخصوص سواحل خوزستان و بوشهر طی سه روز آینده مواج خواهد بود.

وظیفه هشدار داد: طی دو روز آینده رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در غرب خلیج فارس و همچنین آبگرفتگی معابر در استانهای واقع در جنوب غرب و جنوب کشور پیش بینی می گردد.

با توجه به شدت بارش، در مناطق کوهپایه ای احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلاب ناگهانی در مسیلها و دره ها وجود دارد که به هموطنان عزیر در این مناطق توصیه می گردد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیلها خودداری نمایند.

هوای تهران امروز نیمه ابری و بارش پراکنده، اوایل شب کاهش ابر و فردا کمی ابری تا نیمه ابری پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب 15 و 9 درجه سانتیگراد اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خطر سیل و آبگرفتگی در جنوب و غرب، از مسیل ها و دره ها دوری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر سیل و آبگرفتگی در جنوب و غرب، از مسیل ها و دره ها دوری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید