خبری مهم درباره پرداخت 2 وام به مردم

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرنگاران : مردم همچنان پیگیر اخبار سازمان بورس درباره زمان واریز سود سهام عدالت ، وام 7 میلیون تومانی آن و وام قرض الحسنه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی هستند.بیبی دوج کوین، هم با افزایشی 100 درصدی روبرو شد.

خبری مهم درباره پرداخت 2 وام به مردم

به گزارش ، بالاخره جدال سازمان بورس با شرکت های سرمایه پذیر به نتیجه رسید و به نظر می رسد که زمان واریز به جای مانده سود سهام عدالت فرارسیده است. در همین رابطه رئیس سازمان اظهار داشت که به جای مانده سود سهام عدالت طی روزهای آینده پرداخت خواهد شد. و این خبر مورد توجه مردم نهاده شد تا از زمان واریز آن باخبر شوند.

ثبت نام وام قرض الحسنه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی قرار بود از امروز شنبه (1400/04/12) به صورت غیرحضوری آغاز گردد اما خبرها حکایت از آن دارد که سامانه ثبت نام هنوز آغاز به کار ننموده است.

در وام هفت میلیونی بازنشستگان اولویت با کسانی است که تا به امروز وامی دریافت ننموده اند.حتی آن دسته از مستمری بگیرانی که وام دریافت نموده و در حال پرداخت اقساط هستند هم نمی توانند تقاضای مجدد دریافت این وام داشته باشند. بیماران خاص و صعب العلاج،افرادی که فرزندان آنها در شرف ازدواج هستند و یا در حال جابه جایی و اجاره نشینی (با ارائه مدرک معتبر) هستند هم در اولویت پرداخت وام قرار خواهند داشت.

دولت برای دارندگان سهام عدالت، تسهیلات رفاهی تازه ای در نظر گرفته است.ابتدای تیرماه بود که خبر این تسهیلات رفاهی اعلام شد و حالا و در فاصله کمتر از 13 روز خبر رسیده که برخی ازبانک ها پرداخت این وام را آغاز نموده اند.

بانک مرکزی اعلام نموده است که برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرآیند تامین اقتصادی زنجیره فراوری،چندین بانک به دارندگان سهام عدالت و یارانه بگیران وام هفت میلیون تومانی پرداخت می نمایند. البته این وام رفاهی و برای خرید کالا است.

براساس این شیوه نامه همه اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تا کنون هیچ میزانی از سهام خود را نفروخته اند و بعلاوه کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه های نقدی یا معیشتی را دریافت می نمایند، امکان استفاده از این کارت ها را دارند.

آنطور که بانک مرکزی اعلام نموده مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی با تشخیص موسسه اعتباری حداکثر 18 ماه است. نرخ سود آن هم 18 درصد است. با این نرخ، افراد باید یک میلیون و 200 هزار تومان سود به بانک بپردازند. با این حساب مبلغ ماهانه هر قسط وام سهام عدالت 455 تومان خواهد بود.

پس از آن که ایلان ماسک در توییتر خود از Baby Doge نام برد، قیمت میم کوین نوظهوری به نام بیبی دوج کوین، با افزایشی 100 درصدی روبرو شد.ماسک پیش تر هم با انتشار تصویری مربوط به فیلم پدرخوانده و نوشتن جمله دوج را آزاد کنید به ارز دیجیتال دوج کوین اشاره نموده بود.

جذابیت بازار رمزارزها در جهان و به ویژه در بین ایرانیان باعث توجه ویژه مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها به این حوزه دیجیتال شده است. علاقه چشمگیر ایرانی ها به مبادلات رمزارها منجر به طراحی طرحی با اسم حمایت از استخراج رمزارز و ساماندهی بازار مبادلات داخلی آن در مجلس، با نظارت تهیه اعلام شده است.

طبق ماده اول طرح ذکر شده، بانک مرکزی مرجع تنظیم مقررات مبادلات رمزارزها در داخل کشور بوده و مکلف است ظرف سه ماه نسبت به ساماندهی بازار داخلی رمزارزها اقدام کند. بعلاوه رمزارزها، غیر از رمز ملی، به اسم ابزار پرداخت در داخل کشور یا برای راه اندازی و اداره شبکه پرداخت داخلی ممنوع است.این خبر با کنجکاوی مردم همراه شد تا بدانند رمز ارز ملی چیست و چگونه عمل می نماید و به همین علت ترند روز شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "خبری مهم درباره پرداخت 2 وام به مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری مهم درباره پرداخت 2 وام به مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید