خبرنگاران ظریف: کاظم پور نمونه خدمت گزاری صادقانه بود

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، تهران-خبرنگاران- وزیر امور خارجه، مرحوم حسین کاظم پور اردبیلی دیپلمات و نماینده ایران در اوپک را نمونه خدمت گزاری بی پیرایه و صادقانه برای مردم دانست و گفت: مردم مهم ترین دغدغه این دیپلمات حتی در روزهای آخر عمرش بود.

خبرنگاران ظریف: کاظم پور نمونه خدمت گزاری صادقانه بود

محمدجواد ظریف، روز یک شنبه در مراسم تدفین پیکر مرحوم کاظم پور اردبیلی گفت: کاظم پور برای همه ما که افتخار همکاری با ایشان را داشتیم، مرد بزرگی بود.

وی به سابقه آشنایی بیش از 40 ساله خود با مرحوم کاظم پور اردبیلی اشاره نمود و گفت: چه کسانی که همفکرش بودند و چه کسانی که مخالف نظراتش بودند؛ هیچ کس جز خوبی، محبت، خدمت گزاری و نگرانی برای هم نوع و کشور چیزی از او ندیدند.

وزیر امور خارجه ادامه داد: خدایا شاهد باش، ما جز خوبی و دغدغه برای کشور چیزی از حسین ندیدیم. او مردی امین، راستگو، صریح و بی تعارف بود؛ کسی که هیچ گاه دل کسی را نشکست اما همیشه در گفتن نظراتش برای منافع این کشور هم هیچ ملاحظه ای نداشت و هیچ چیز مانع نشد از اینکه صادقانه همه چیز را بگوید.

ظریف یادآور شد: ما در طول سه ماه گذشته در وزارت امور خارجه دو حسین را از دست دادیم که اگرچه دو دیدگاه متفاوت داشتند اما یک چیز هر دو را به هم پیوند می داد و هر دو با هم خیلی رفیق بودند و آن صداقت و دلسوزی آنها برای کشور بود.

وی با بیان اینکه روز آخر که یکی از دوستان وزارت خارجه با حسین صحبت نموده بود، مهم ترین دغدغه آن مرحوم، مردم بود، گفت: آن مرحوم، همه عمرش کوشش و خدمت بود و نبودش، ضایعه ای نیست که به این راحتی ها جبران گردد.

وزیر امور خارجه به حضور شهید کاظم پور اردبیلی در دفتر حزب جمهوری اسلامی در زمان انفجار آن اشاره و اظهار داشت: این شهید زنده ما یادگار هفت تیر بود اما هیچ گاه این واقعیت را برای کسی بازگو نمی کرد.

ظریف با بیان اینکه بعید می دانم کسی مانند حسین به جمع خانواده وزارت های بازرگانی، خارجه و نفت بپیوندد، تأکید کرد: بار دیگر این مصیبت سنگین را به همسر گرانقدر و فرزندان بزرگوار و سایر بازماندگان، همچنین خانواده وزارت نفت و خارجه که خانواده واقعی وی بودند و کل ملت ایران که امروز فرزندی غیور و توانمند را از دست داد، تسلیت می گویم.

حسین کاظم پور اردبیلی در فاصله سال های 1369 تا 1374 سفیر ایران در ژاپن بود و از سال 1374 تا 1378 نیز نمایندگی ایران در اوپک را به عهده داشت. کاظم پور اردبیلی از سال 1392 تا به امروز نیز در صندلی نماینده ایران در اوپک فعالیت می کرد.

او در کسوت نماینده ایران در هیأت عامل اوپک در تمام طول خدمتش همیشه مدافع منافع ملی کشور بود.

تدوین استراتژی تعامل سازنده و شراکت در عین رقابت، کوشش هایی برای تشکیل IEF و شکل دهی به کشورهای صادرکننده گاز در سال 2001 از کارهای مهم کاظم پور در دوره مسوولیتش بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظریف: کاظم پور نمونه خدمت گزاری صادقانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظریف: کاظم پور نمونه خدمت گزاری صادقانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید