جهاد دانشگاهی عنصری تاثیرگذار در توسعه ملی است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رییس سابق جهاد دانشگاهی استان مرکزی با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی در توسعه انقلاب اسلامی و توسعه ملی عامل و عنصری تاثیرگذار بوده و هست، گفت: متاسفانه مسئولان آنچنان که باید از ظرفیت این نهاد بهره نبرده اند.

جهاد دانشگاهی عنصری تاثیرگذار در توسعه ملی است

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سیدجعفر نظامدوست، رئیس سابق جهاددانشگاهی استان مرکزی در آئین معارفه سرپرست جهاد دانشگاهی استان که با حضور احمد شریفی زاده، معاون هماهنگی و امور مجلس دفتر مرکزی جهاددانشگاهی برگزار گردید، گفت: فعالیت در نهاد جهاد دانشگاهی برای من افتخار بوده و هست و همواره علیرغم پیشنهاداتی که برای کار در دیگر مراکز داشته ام، جهاددانشگاهی را انتخاب نموده و ثابت قدم در مسیر پیشرفت این نهاد پیش رفته و منافع این نهاد را دنبال نموده ام.

وی با بیان اینکه این نهاد در استان مرکزی علیرغم تنگناها، کمبود بودجه و کمبود امکانات به خوبی رشد نموده است، بر لزوم استفاده هر چه بیشتر و بهتر از ظرفیت های این نهاد تاکید نمود.

نظامدوست یکی از ویژگی های جهاد دانشگاهی در سطح کشور و استان را برقراری ارتباط و تعامل مثبت با مجموعه مراکز فرهنگی، پژوهشی و آموزشی و دستگاه های اجرایی مطرح نمود و اضافه کرد: کوشش برای برقراری ارتباط موثر با مراکز دانشگاهی و فرهنگی، استانداری، نهاد نمایندگی رهبری و ... در راستای رشد و پیشرفت این نهاد و دستیابی جهاددانشگاهی به اهداف بوده است.

وی با اشاره به روند ایجاد، رشد و توسعه جهاد دانشگاهی واحد استان مرکزی از ابتدا تاکنون، اظهار کرد: زمانی در ابتدای فعالیت، این نهاد به خوبی در استان شناخته نشده بود و مسائل فراوانی پیش روی ما بود، حتی برخی مدیران استان، جهاددانشگاهی را نمی شناختند.

نظامدوست با بیان اینکه این نهاد در ابتدا در دانشگاه اراک که آن موقع تحت عنوان مدرسه عالی علوم شناخته می شد، فعالیت می کرد، گفت: جهاد دانشگاهی در آن موقع شرایط چندان مستقلی نداشت و کمتر می توانست در سطح جامعه و سازمان ها خود را نشان دهد، چراکه به نوعی به این دانشگاه محدود شده بود، اما در ادامه کار با فعالیت و پیگیری فراوان در مسیر رشد و توسعه حرکت کرد، در این مسیر فعالیت های آموزشی و فرهنگی را سرلوحه کار خود قرار داد و توانست در سطح استان در رشته ها و ابعاد مختلف به ارائه خدمات بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی همواره بر جهاد دانشگاهی حاکم بوده و هست، بیان نمود: این نهاد کمتر از 10 درصد بودجه خود را از محل یاری دولت تامین نموده و بیشتر از 90 درصد بودجه آن از محل درآمد حاصل از فعالیت های مختلف این نهاد تامین می گردد؛ اما این نهاد به صورت صد در درصدی در خدمت مردم و نظام است.

وی با بیان اینکه بسیاری از فرهنگ هایی که امروز بر کشور حاکم است، توسط جهاد دانشگاهی نهادینه شده است، اضافه کرد: این نهاد در برگزاری دوره های آموزشی عمومی که تا آن موقع در کشور ارائه نشده بود، همچون دوره های آموزش رایانه جزو اولین ها بوده است. تأسیس دانشگاه علمی کاربردی، تأسیس رویان، نهادینه کردن فرهنگ رسانه از مواردی است که جهاد دانشگاهی در آنها پیشتاز بود و ظرفیت سازی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جهاد دانشگاهی عنصری تاثیرگذار در توسعه ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهاد دانشگاهی عنصری تاثیرگذار در توسعه ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید