ترامپ: با پلیس آمریکا منصفانه برخورد نمی شود

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس جمهور آمریکا درباره قتل یک شهروند سیاه پوست توسط مأمور پلیس گفت، نباید به این شکل در برابر پلیس مقاومت کرد.

ترامپ: با پلیس آمریکا منصفانه برخورد نمی شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب به طور تلویحی از قتل ریشارد بروکس شهروند سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور حمایت کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه هیل، ترامپ در مصاحبه با شبکه محبوبش فاکس نیوز گفت، با مأموران پلیس آمریکا به طور منصفانه رفتار نمی شود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: فکر کردم که وضع وحشتناک بوده اما نباید در برابر مأمور پلیس مقاومت کنید.

وی افزود از وکیل گرت رولف پلیسی که بروکس را به قتل رساند گزارشی دریافت کرده است که در آن آمده است، [این مأمور پلیس] صدایی شبیه شلیک اسلحه شنیده و این چیز جالبی است.

ترامپ گفت: امیدوارم او به طور عادلانه محاکمه شود زیرا در کشور ما با پلیس برخورد عادلانه ای صورت نمی گیرد. اما باز هم می گویم نمی توانید به آن شکل در برابر مأمور پلیس مقاومت کنید.

هفته گذشته پلیس شهر آتلانتای آمریکا با شلیک کلت الکتریکی بروکس 27 ساله ساکن این شهر را به قتل رساند.

طبق روایت اداره پلیس شهر آتلانتا، مأموران سعی کردند روی ریشارد بروکس یک آزمایش خواب آلودگی انجام دهند اما به دنبال ممانعت وی، ماموران تلاش کردند او را به زندان ببرند و کار به درگیری و استفاده ماموران از کلت الکتریکی کشید و بروکس بعد از این حادثه در بیمارستان درگذشت.

مرگ بروکس زمانی رخ داد که آمریکا به مدت دو هفته صحنه گسترده اعتراضات ضدنژادپرستی در واکنش به قتل جورج فلوید یک شهروند سیاه پوست آمریکایی دیگر بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: با پلیس آمریکا منصفانه برخورد نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: با پلیس آمریکا منصفانه برخورد نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید