تخریب یک بنای دوره پهلوی در سبزوار ، مالک از شهرداری مجوز تخریب گرفت!

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، یک خانه قدیمی متعلق به دوره پهلوی در خیابان سهراب سبزوار تخریب شد.

تخریب یک بنای دوره پهلوی در سبزوار ، مالک از شهرداری مجوز تخریب گرفت!

وبلاگ آبی اناری ها - مسعود پسندیده رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای شهر سبزوار گفت: قدمت این خانه مربوط به دوره پهلوی است و مالک آن پس از دریافت مجوز شهرداری اقدام به تخریب بنا نموده است.

وی افزود: بیشتر خانه های تاریخی سبزوار در اختیار مالکان شخصی است که باید با خرید آنها و با مشارکت شورای شهر و شهرداری از تخریب آنها جلوگیری گردد.

مسعود پسندیده ادامه داد: خانه های تاریخی نماد هر شهری از جمله سبزوار هستند که احیا و مرمت آنها منجر به رشد گردشگری و توسعه مالی آن شهرستان می گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای شهر سبزوار با بیان اینکه بیش از 15 خانه تاریخی در سبزوار شناسایی شده اند به ایرنا گفت: خانه های اولیا، اسکوئی، اسلامی، افچنگی، جعفرزاده، چشمی، سدیدی و شریعتمدار از جمله آنهاست.

محسن برآبادی مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار نیز گفت: مالکان خانه های تاریخی برای تخریب بنا یا تغییر کاربری باید از شهرداری مجوز دریافت نمایند و شهرداری هم بر مبنای قانون از اداره میراث فرهنگی استعلام بگیرد.

محمد اختریان مدیر روابط عمومی شهرداری سبزوار نیز گفت: مالکان خانه های قدیمی که خانه آنها در ردیف آثار ملی ثبت نشده برای تخریب احتیاج به مجوز شهرداری ندارند.

منبع: چمدان

به "تخریب یک بنای دوره پهلوی در سبزوار ، مالک از شهرداری مجوز تخریب گرفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب یک بنای دوره پهلوی در سبزوار ، مالک از شهرداری مجوز تخریب گرفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید