بهترین خارجی های استقلال؛ داستان مرگ، مصدومیت، خیانت و...

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، بزرگترین حسرت تاریخ استقلال رفتن تیام بود؛ مهاجمی که در 13 بازی، 13 گل زد و اگر نمی رفت حالا شاید آقای گلی و قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه داشت. تیام دوست داشت در استقلال بماند، ولی جایش را به گرو و نیومایر داد.

بهترین خارجی های استقلال؛ داستان مرگ، مصدومیت، خیانت و...

وقتی نقدها از دیاباته در حال افزایش بود، مهاجم بلندقامت و سرزن استقلال، 4 گل با پای چپ و سر زد تا خیلی ها نظرشان تغییر کند و برخلاف نقدها، خواهان تمدید قرارداد او شوند.

به گزارش خبر ورزشی، درخشش دیاباته باعث شده او را با تیام مقایسه کنند، اما خیلی زود است او را با الماس سیاه آبی ها در تاریخ خارجی های این باشگاه مقایسه کرد. استقلال میلیچ را هم با سر و صدای زیادی جذب کرد که شاهد درخشش او هم بودیم و برخی معتقدند خیلی زود از تیم جدا می شود و به لیست شاکیان مالی استقلال می پیوندد، اما نشان داد در مورد او زود قضاوت کردند.

از این دست دیاباته ها و میلیچ ها زیاد به استقلال آمده اند، اما همه نمایش خوبی نداشتند. در این گزارش می خواهیم ترکیب بهترین خارجی های استقلال را در لیگ برتر بررسی کنیم.

شماره یک به تنش گشاد بود!

شاید منتظر نام یک خارجی خوب بودید، اما جورج توپالوویچ تنها دروازه بانی بود که برای استقلال به عدد 23 بازی رسید و بعد از یک فصل به عقاب تهران رفت. توپالوویچ شماره یک می پوشید، ولی لباس حجازی و عابدزاده به تنش گشاد بود، اما بهتر از او هم خارجی نداشتیم!

همه فن حریف

جی لوید ساموئل یکی از مهم ترین خارجی های تاریخ فوتبال ایران بود که از لیگ برتر انگلیس آمد؛ فوتبالیستی که در فوتبال ایران در هر پستی که بگویید بازی کرد، هر کاری خواست کرد و تازه در ایران زن هم گرفت!

سرلیست شاکیان

لئاندرو پادوانی، مدافع سرزن آبی پوشان هرچه داشت برای استقلال گذاشت، حتی گردن به پایین فلج شد و مزد زحماتش را هنوز ندادند و بنده خدا این روز ها با ویلچر طبقات ساختمان فیفا را پایین و بالا می کند.

کاپیتان

روزی که به استقلال آمد، می گفتند استیلش به مدافعان میانی نمی خورد، ولی رابسون جان واریو آن قدر درخشید که آن سوی خلیج فارس حالا کاپیتان الشارجه امارات است.

خداحافظ تیم ملی

مگویان مدافع فیکس تیم ملی ارمنستان بود و در تیم امیر قلعه نویی و مظلومی فیکس بازی می کرد، ولی علیرضا منصوریان کاری با او کرد که هیچ وقت به تیم ملی ارمنستان دعوت نشد.

کاش ایرانی بود

فابیون جان واریو، بهترین هافبک خارجی بود که وارد فوتبال ایران شد و خیلی ها دوست داشتند ایرانی باشد، ولی نه برای تیم ملی برزیل بازی کرد نه تیم ملی ایران! جان واریو گل قهرمانی استقلال در لیگ برتر را زد تا هیچ وقت یادش از خاطره ها نرود.

کجا رفتی؟ چرا رفتی؟

اصلاً معلوم نشد چرا جپاروف استقلال را رها کرد تا به لیگ نامعتبر قزاقستان برود و تقریباً از فوتبال محو شود. هافبکی که وقتی در زمین بود کسی به امید ابراهیمی برای پخش توپ پاس نمی داد. جپاروف اگر نمی رفت، شانس قهرمانی در آسیا را با استقلال داشت، ولی با تصمیمی عجیب تهران را ترک کرد.

آخرین خیانت شفر

برخی معتقدند شفر، تیام و جپاروف را فراری داد، ولی در اقدامی ناجوانمردانه به پاتوسی هم رحم نکرد و اجازه ماندن به ستاره فصل هجدهم استقلال نداد و او را به خاطر چند مشت دلار به بنی یاس برد.

ستاره حواشی

جاسم کرار از نظر فنی از هر مربی دلربایی می کرد و هر فصل برای خریدش، سر و دست می شکستند! کرار به استقلال هم آمد، ولی حواشی اجازه نداد تا ستاره خط میانی تیم ملی عراق خاطرات خوشی را به جا می گذارد.

آقای ساده

یرکوویچ خیلی ساده فوتبال بازی می کرد و در زمان مناسب ضربه آخر را می زد. مهاجمی که در تمامی جام ها برای استقلال گل زد، ولی ماندگار نشد.

الماس سیاه

بزرگترین حسرت تاریخ استقلال رفتن تیام بود؛ مهاجمی که در 13 بازی، 13 گل زد و اگر نمی رفت حالا شاید آقای گلی و قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه داشت. تیام دوست داشت در استقلال بماند، ولی جایش را به گرو و نیومایر داد.

البته استقلال خارجی های خوبی مثل طارق، ولید علی و... را داشت که خیلی ساده آن ها را از دست داد. آبی های تهرانی یکی از تیم هایی بودند که در کنار خارجی های ضعیف، خارجی های خوب هم جذب کردند و حالا دیاباته می تواند در آینده نزدیک در این ترکیب جای یرکوویچ را بگیرد و میلیچ هم پتانسیل بودن در جمع بهترین ها رادارد.

سرمربی فعلاً شفر!

استقلال در 19 فصل لیگ برتر تنها 3 مربی خارجی داشت که استراماچونی تازه آمده و شفر تنها عنوان دار است. تیم شفر در مقطعی فوق العاده بود و در جام حذفی هم قهرمان شد، ولی فصل بعد کنار رفت. استراماچونی تا انتها فصل می تواند تمام رکورد های او را جابه جا کند.

منبع: عصر ایران

به "بهترین خارجی های استقلال؛ داستان مرگ، مصدومیت، خیانت و..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین خارجی های استقلال؛ داستان مرگ، مصدومیت، خیانت و..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید