برگزاری دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای اطلاع داد:دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران برگزار می گردد.

برگزاری دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران

به گزارش خبرنگار سید صادق پژمان، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای از برگزاری دوره جدید بزرگ ترین مسابقات بازی های ویدیویی ایران با تغییرات و بهبودهای گسترده اطلاع داد.

سیدصادق پژمان در همین رابطه گفت: باتوجه به استقبال خوبی که طی سال های گذشته از این رویداد شده است، بنا داریم تا دوره جدید این مسابقات را گسترده تر و در سطح کیفی بهتری برگزار کنیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای از تغییر اسم و برند این رویداد اطلاع داد و اضافه کرد: طی چهار سال گذشته این رویداد تحت عنوان لیگ بازی های رایانه ای برگزار می شده است، اما با توجه به این که این مسابقات قرار نیست در پروسه و فرمت برگزاری لیگ باشد، نام مسابقات به جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران (Iran Games Cup) تغییر داده شده است.

پژمان با اشاره به افزایش و گسترش رشته های این مسابقات، خاطرنشان کرد: با آنالیز ها و نیازسنجی های صورت گرفته، علاوه بر رشته های سال گذشته، 2 تا 3 رشته جدید در ژانرهای متفاوت به مسابقات اضافه کرده می گردد تا هم تنوع بیشتری به مسابقات داده گردد و هم بازیکنان این رشته ها نیز بتوانند در بزرگ ترین مسابقات بازی های ویدیویی کشور به رقابت با یک دیگر بپردازند. همچنین بخش جنبی مسابقات بازی های جدی را هم اضافه خواهیم کرد که نوع بازی و جزییات آن به زودی اعلام می گردد.

سیدصادق پژمان به اختصاص اعتبار قابل توجه برای جوایز این دوره از مسابقات نیز اشاره نمود و گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، جوایز نقدی مسابقات بیش تر از سال گذشته خواهد بود و در کوشش هستیم مقدمات اعزام برگزیدگان رشته هایی که مسابقات جهانی معتبر دارند با همکاری و مشارکت دستگاه های دیگر فراهم گردد. همچنین جهت تسهیل حضور شرکت نمایندگانی که از شهرستان ها ثبت نام می نمایند، تمهیداتی اندیشیده شده است و مسابقات استانی ابتدا در چند نقطه از کشور برگزار خواهد شد و سپس نفرات برتر طبق سهمیه در بخش نهایی حضور خواهند یافت.

گفتنی است؛ مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران با مشارکت حداکثری سازمان ها و نهادهای مختلفی همچون کانون پرورش فکری، انجمن ورزش های الکترونیک و ادارات ارشاد استان ها برگزار خواهد شد. گفتنی است ثبت نام این مسابقات طبق زمان بندی معین شده از هفته نخست تیر ماه شروع می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "برگزاری دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دور جدید مسابقات جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید