اظهارات بی سابقه سیاست مدار آلمانی در خصوص پ.ک.ک

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، وزیر امور خارجه سابق آلمان٬ پ.ک.ک را به عنوان عامل قاچاق سلاح و مواد مخدر توصیف کرد.

اظهارات بی سابقه سیاست مدار آلمانی در خصوص پ.ک.ک

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آبی اناری ها به نقل از روزنامه خبرترک٬ زیگمر گابریل وزیر امور خارجه سابق آلمان در یک گفت وگوی تلویزیونی در خصوص عملیات تجاوزکارانه ترکیه در شمال سوریه گفت: من از انجام چنین عملیاتی حمایت نمی کنم و معتقدم که چنین اقدامی خطا است. اما این را هم در نظر بگیرید که ترکیه نمی خواهد در جوار مرز خود٬ شاهد سربرآوردن دولتی تحت راهنمایی پ.ک.ک باشد. من می خواهم همه بدانند که در اینجا در خصوص پ.ک.ک صحبت می کنیم و نه در خصوص نمودها. چرا که نمودها از متفقین ما هستند و در سوریه از آنها برای جنگ استفاده کردیم. همه می دانند که فعالیت پ.ک.ک در آلمان ممنوع است. چرا؟ به خاطر اقداماتی که در ترکیه انجام داده ست؟ خیر. به خاطر این که پ.ک.ک در آلمان٬ مداوماً فعالیت غیرقانونی انجام داده و همیشه با قاچاق سلاح٬ قاچاق موادمخدر٬ تهدید و پولشویی٬ هزینه های لازم برای جنگ با ترکیه را تامین نموده است. پ.ک.ک در طول این سال ها مداوماً در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی٬ مرتکب چنین جرایمی شده و این در حالی است که ترکیه یک کشور متفق و همراه ماست و نباید چنین میدانی در اختیار پ.ک.ک باشد.

گابریل در ادامه اضافه نمود: اردوغان قبلاً اعلام نموده بود که باید در سوریه٬ منطقه پرواز ممنوع اعلام گردد. ما مخالفت کردیم و معتقد بودیم که نباید اجازه دهیم که یک افغانستان دیگر شکل بگیرد. اما حالا که خوب نگاه می کنم٬ معتقدم انتخاب ما غلط بود و نهایتاً میلیون ها نفر در سوریه آواره شدند.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه دیروز با انتشار یک توییت٬ از اظهارات وزیر امور خارجه سابق آلمان استقبال نموده و این اظهارات را جسورانه و واقع بینانه توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اظهارات بی سابقه سیاست مدار آلمانی در خصوص پ.ک.ک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات بی سابقه سیاست مدار آلمانی در خصوص پ.ک.ک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید