1500 میلیارد تومان طرح صنعتی در استان مازندران افتتاح می شود

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران گفت: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان هزار و 500 میلیارد تومان طرح صنعتی در استان مازندران افتتاح می شود.

1500 میلیارد تومان طرح صنعتی در استان مازندران افتتاح می شود

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها از ساری، محمد محمدپور عمران صبح امروز در جلسه شورای معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور به مازندران 1500 میلیارد تومان سرمایه گذاری با اشتغال بالغ بر1720 نفر در بخش صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: از جمله این طرح ها، افتتاح مجتمع کاغذ تبریز بوده که نخستین و تنها کارخانه تولید کننده کاغذ تحریر کشور است.

محمدپور شرح داد: تا به امروز همه کاغذهای چاپ وتحریر از جمله کاغذ A4 وارداتی بوده و با افتتاح این کارخانه با مجموع ظرفیت 165 هزار تن و سرمایه گذاری 22میلیارد تومان بخش مهمی از نیاز کشور برطرف خواهد شد.

وی با اعلام اینکه این کارخانه در منطقه اقتصادی ویژه امیر آباد مستقر است، گفت: این واحد تولیدی از تکنولوژی اروپا برخوردار بوده و از خمیر کاغذ به عنوان ماده اولیه استفاده می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران به افتتاح کارخانه فولاد امیرآباد با قابلیت تولید میله گردهای ساده کلافی اشاره کرد و اضافه کرد: یکی از طرح های مهم استان این واحد بوده که با سرمایه گذاری بیش از هفتاد میلیارد تومانی و قابلیت تولید 360هزار تن کلاف میله گردی مورد استفاده در صنعت ساختمان و تولید انواع پیچ و میخ و با ظرفیت اشتغال 250نفر بوده که در این سفر افتتاح خواهد شد.

محمدپورعمران از بهره برداری کارخانه ذغال شویی در منطقه سوادکوه خبر داد وگفت: با بهره برداری از این کارخانه مهم که با ظرفیت پذیرش نزدیک به 500 هزار تنی ذغال سنگ همراه بوده گامی بی سابقه در تاریخ فعالیت های ذغال سنگی البرز محسوب خواهد شد.

وی اضافه کرد: این ظرفیت بیش از 2.5 برابر کل دوران اوج فعالیت البرز مرکزی بوده و با آغاز این واحد شرایط تولید ذغال سنگ استان معکوس شده به گونه ای که انبوه ذغال های بدون مشتری در ابتدای دولت تدبیر و امید امروز برعکس شده و بهره برداری ازاین کارخانه باعث شده هر میزان ذغال تولیدی معدنکاران استان خریداری و در این کارخانه تبدیل به کنسانتره ذغال سنگ می شود.

محمدپورعمران، میزان سرمایه گذاری این کارخانه را نزدیک به 70 میلیارد تومان خاطرنشان کرد و گفت: این سرمایه گذاری توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در منطقه محروم سوادکوه اجرا شده که ماشین آلات بکارگرفته که با تکنولوژی روز دنیا بوده و دارای بالاترین راندمان ممکن در کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از احداث مجتمع بزرگ تولید ورق های چوبی و انواع پارکت و مبلمان صفحه ای با سرمایه گذاری بالغ بر 500 میلیارد تومان در زمینی به وسعت بیش از 50 هکتار و با پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا در منطقه ویژه امیرآباد خبر داد.

وی گفت: با احداث این مجتمع کشور از مرز خودکفایی در این محصولات عبور کرده و آماده تصاحب بازارهای منطقه خواهد بود.

محمدپور شرح داد: این مجتمع به زراعت چوب و واردات چوب متکی بوده و به چوب جنگل های هیرکانی نیازمند نیست.

وی به موقعیت استان در بحث تولید آبزیان اشاره کرد وگفت: با عنایت به سرمایه گذاری بیش از ده ساله به عمل آمده درزمینه پرورش ماهیان خاویاری و ایجاد بزرگ ترین مجموعه پرورش ماهیان خاویاری در دریای خزر نیاز به ایجاد یک مجتمع فرآوری و پایانه صادراتی برای خاویار و انواع آبزیان به شدت احساس شده و دراین سفر عملیات اجرایی بزرگ ترین پایانه صادراتی خاویار و آبزیان کشور در منطقه چپکرود جویبار آغاز خواهد شد.

محمدپور گفت: پیش بینی می شود با به بهره برداری کامل این پایانه ، صادرات غیرنفتی استان دو برابر شده و از مرز یک میلیارد دلار در سال خواهد گذشت، ضمن آنکه صادرکنندگان آبزیان استان دیگر نیازی به مراجعه به سایر استان ها جهت بهره مندی از خدمات پایانه های صادراتی نخواهد داشت.

محمدپور با اشاره به اتمام زمین های مناسب شهرک های صنعتی استان جهت هرگونه سرمایه گذاری بزرگ و متوسط گفت: در هیچ یک از شهرک های صنعتی استان زمینی به مساحت 10 هکتار به بالا برای واگذاری به سرمایه گذاران وجود ندارد، این امر به معنی توقف توسعه صنعتی استان و محرومیت استان است.

وی بیان کرد: در زمینی به مساحت 700 هکتار در بهشهر و 350 هکتار در منطقه گلوگاه جهت احداث بزرگ ترین شهرک صنعتی استان تدارک دیده شده که عملیات اجرایی همزمان با سفر رئیس جمهور آغاز می شود، این امربه منزله افزایش نزدیک به 60 درصدی مساحت شهرک های صنعتی استان در دولت تدبیر و امید در مقایسه با مجموع عملکرد دولت های گذشته است.

وی از مزایای این شهرک صنعتی را مجاورت با بندر و منطقه اقتصادی ویژه راه آهن سراسری، فرودگاه بین المللی، خط لوله گاز سراسری، بزرگ ترین نیروگاه حرارتی کشور و دسترسی به آب مناسب خاطرنشان کرد.

محمدپور یادآور شد: با وجود این موارد یقینا این شهرک به مکانی ایده آل برای انواع سرمایه گذاری های داخلی و خارجی خواهد شد.

منبع: تسنیم

به "1500 میلیارد تومان طرح صنعتی در استان مازندران افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1500 میلیارد تومان طرح صنعتی در استان مازندران افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید