کلاهبرداری تحت عنوان لیزینگ خودرو همچنان قربانی می گیرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی اطلاع داد که تحت پوشش فروش خودرو اقساطی به کلاهبرداری از شهروندان می پرداخت.

کلاهبرداری تحت عنوان لیزینگ خودرو همچنان قربانی می گیرد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آبی اناری ها، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در تشریح این خبر گفت: اواخر تابستان امسال شکایتی تحت عنوان کلاهبرداری به وسیله فروش خودرو اقساطی از مرجع قضائی به منظور رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد. با توجه به تعداد بالای شکات رسیدگی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان نهاده شد. با تحقیقات میدانی و انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان پیروز به شناسایی مخفیگاه متهم در محله امام زاده حسن شده و در یک اقدام غافلگیرانه در ساعت پنج صبح بیست و دوم بهمن ماه وی را که رضا 35 ساله نام داشت دستگیر و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی منتقل می کنند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور اضافه نمود: رضا که مدیرعامل شرکت بود پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازپرسی نهاده شد و در تشریح شیوه و شگرد کلاهبرداری خود گفت:: ایده این کار را از یکی از دوستانم گرفتم که خودش به دلیل کلاهبرداری در حال حاضر در زندان می باشد. رضا در ادامه گفت: کار ما به این صورت بود که به وسیله درج آگاهی در سایت های اینترنتی افراد را با وعده فروش فوری خودرو اقساطی فریب داده و اعتماد مشتریان را جلب می نمودیم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اعلام داشت: متهم در خصوص نحوه دریافت و استفاده از پول مالباختگان نیز گفت:: پس از اخذ مبالغی از 20 میلیون تا 50 میلیون تومان زمانی را برای تحویل خودرو اعلام می نمودیم و وقتی زمانی تحویل فرا رسید به بهانه های مختلف مدام کار را به تعویق می انداختیم تا اینکه مبالغ دریافتی به حدود یک میلیارد تومان رسید و پس از آن شرکت را تخلیه کردم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت در خاتمه گفت:: مبلغ کلاهبرداری متهم دستگیر شده بالغ بر 10 میلیارد ریال می باشد و تا به امروز 30 نفر از شکات شناسایی شده اند. متهم به منظور انجام تحقیقات تکمیلی با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 32 تهران در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفته است.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت به شهروندان توصیه نمود: ملاک برای صحت عمل یک شرکت مجوز ثبت شرکت ها نیست. هر فردی می تواند اقدام به ثبت شرکت نماید. در حال حاضر تنها 37 شرکت مجوز فروش خودرو دارند و افرادی که قصد خرید از شرکت های لیزینگ را دارند باید با مراجعه به سایت بانک مرکزی لیست شرکت هایی که مجوز فروش دارند را مشاهده کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کلاهبرداری تحت عنوان لیزینگ خودرو همچنان قربانی می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری تحت عنوان لیزینگ خودرو همچنان قربانی می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید