کسب نهمین طلای ایران در پارالمپیک؛ زهرا نعمتی هت تریک کرد

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، زهرا نعمتی کماندار ایران در بازیهای پارالمپیک توکیو با قهرمانی در ریکرو انفرادی بانوان ضمن کسب مدال طلای این دوره از مسابقات، سومین طلای خود را در در پارالمپیک کسب کرد.

کسب نهمین طلای ایران در پارالمپیک؛ زهرا نعمتی هت تریک کرد

به گزارش مهر، ملاقات فینال مسابقات ریکرو انفرادی زنان پارالمپیک توکیو امروز پنجشنبه بین زهرا نعمتی و وینچنزا از ایتالیا برگزار گردید.

در این ملاقات حساس و نفسگیر، نعمتی پیروز شد حریف ایتالیایی خود را در تیر طلایی ‬از پیش رو بردارد و قهرمان گردد. این بازی به تساوی 5 - 5 کشید و در نهایت نعمتی با تیر طلایی برنده شد.

این سومین طلای زهرا نعمتی در بازی های پارالمپیک محسوب می گردد و او را جزو پرافتخارترین ورزشکاران ایران در تاریخ این رقابت ها قرار می دهد.

نعمتی در این رقابت ها پس از اینکه در دور اول با قرعه استراحت روبرو شده بود، در مرحله یک هشتم پایانی و در تقابل با سوتلوا بارانتسوای روس توانست با نتیجه 6 بر 5 پیروز گردد. او سپس در یک چهارم نهایی هم 7 بر یک حریف برزیلی را مغلوب کرد. نعمتی در نیمه نهایی هم 6 بر 2 حریف یونانی خود را شکست داد.

در ادامه رقابتهای تیروکمان پارالمپیک زهرا نعمتی روز شنبه 13 شهریور هم به همراه غلامرضا رحیمی و در ماده میکس ریکرو تیراندازی با کمان با حریفان رقابت خواهد نمود.

به این ترتیب تعداد مدال های طلای ایران در پارالمپیک توکیو به 9 مدال افزایش یافت.

مدال آوران ایران در شانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک عبارتند از:

مدال طلا: * روح الله رستمی - پاراوزنه برداری* وحید نوری - جودو* محمدرضا خیرالله زاده - جودو* امیر خسروانی - پرش طول* مهدی اولاد - پرتاب وزنه* هاشمیه متقیان - پرتاب همه* ساره جوانمردی - تیراندازی با تپانچه* سعید افروز - پرتاب همه

* زهرا نعمتی - تیروکمان- ریکرو انفرادی

مدال نقره: * امان الله پاپی - پرتاب همه* امیر جعفری - پاراوزنه برداری* علیرضا مختاری - دوومیدانی - پرتاب وزنه* حامد صلحی پور - پاراوزنه برداری* منصور پورمیرزایی - پاراوزنه برداری* رمضان بیابانی - تیروکمان - کامپوند* مهدی اولاد - دوومیدانی - پرتاب دیسک

مدال برنز: * سامان رضی - وزنه برداری

منبع: فرارو

به "کسب نهمین طلای ایران در پارالمپیک؛ زهرا نعمتی هت تریک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب نهمین طلای ایران در پارالمپیک؛ زهرا نعمتی هت تریک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید