پرداخت 340 میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل در کنگاور، تصویب 63 طرح اشتغالزا در بخش های کشاورزی

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری کنگاور گفت : 340 میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل در این شهرستان پرداخت و یا در زمینه تعمیر و بازسازی فضا های خسارت دیده هزینه شده است.

پرداخت 340 میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل در کنگاور، تصویب 63 طرح اشتغالزا در بخش های کشاورزی

به گزارش خبرنگار گروه استان های وبلاگ آبی اناری ها از کرمانشاه، جبار نظری معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری کنگاور گفت : پس از سیل سال 1398 مبلغ 260 میلیارد ریال خسارت سیل به کشاورزان و دامداران کنگاور پرداخت شده است.

او گفت : طی این مدت مبلغ 80 میلیارد ریال جهت بازسازی جاده بین مزارع به طول 18 کیلومتر، ساخت کانال آب روستای ده بالا به طول 300 متر با اعتبار هشت میلیارد ریال و کانال روستا های همیانک و حصار با اعتبار 6 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شده است.

معاون فرماندار کنگاور افزود: با تامین اعتبار 36 میلیارد ریالی از محل اعتبارات خسارت سیل، ایستگاه پمپاژ فشار قوی روستای قره بناس نیز راه اندازی شد و 850 واحد دامداری و کشاورزی نیز بازسازی و نوسازی شده است.

نظری با تاکید بر این که تمام دستگاه های امدادی و خدماتی باید در مواقع بحران از آمادگی 100 درصدی برخوردار باشند افزود: هر دستگاه اجرایی باید نقاط ضعف و نقاط قوت زیرمجموعه خود را شناسایی و در جهت حل نقاط ضعف برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.

معاون فرماندار کنگاور با تاکید بر بازدید های مستمر، رصد و پایش مسائل دستگاه ها ادامه داد: رفع مشکل دفع آب های سطحی، تعمیر و نوسازی ماشین آلات و ناوگان های خدماتی همچنین هرس سرشاخه ها برای جلوگیری از قطعی برق در ایام سرد سال ضروری است.

جباری با تقدیر از عملکرد هلال احمر در راستای شناسایی منطقه ها خطرپذیر و نقطه زنی جهت فرود بالگرد های امداد و نجات در زمان های بحرانی گفت: فعالیت 25 خانه هلال و داشتن پد های هلی کوپتر ظرفیت بسیار خوبی جهت مواقع بحرانی محسوب می شود.

او افزود: متأسفانه در زمان های بحران، کنگاور از داشتن زمین مناسب جهت اسکان های اضطراری محروم است که هلال احمر ضمن شناسایی زمین های مستعد اسکان اضطراری، پیگیری های لازم را با همکاری فرمانداری انجام دهد.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: 63 طرح اشتغالزا در بخش های کشاورزی و تولیدی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان به تصویب رسید.

حشمت رضایی افزود: این طرح ها شامل 27 طرح مشاغل خانگی نهاد های حمایتی و 35 طرح اشتغالزا و خود اشتغالی کشاورزی و یک طرح تولید پودر بیتومین است.

او افزود: مجموع سرمایه گذاری برای اجرای این طرح ها 52میلیارد ریال است که 129 فرصت شغلی نو را ایجاد می کند.

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: نرخ بیکاری در این شهرستان در 6 ماهه اول سال جاری به 16 و 2 دهم درصد کاهش یافته است.

رضایی ادامه داد: در این مدت تعداد اشتغال ایجاد شده براساس سامانه رصد از طریق دستگاه های اجرایی یک هزار و 175 نفر بوده که 76 درصد تعهد شهرستان در سال جاری تحقق یافته است.

جلال الفتی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلانغرب با تشریح طرح های اولویت دار در سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی براساس برنامه ابلاغی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متقاضیان طرح های اشتغالزا می توانند جهت برخورداری از تسهیلات بند الف تبصره 18 قانون بودجه به دستگاه های اجرایی مرتبط مراجعه نمایند .

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پرداخت 340 میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل در کنگاور، تصویب 63 طرح اشتغالزا در بخش های کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 340 میلیارد ریال اعتبار خسارت سیل در کنگاور، تصویب 63 طرح اشتغالزا در بخش های کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید