ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس

به گزارش وبلاگ آبی اناری ها، خبرنگاران/هرمزگان رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی این شهر خبر داد.

ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس

حسین اخلاقی صبح امروز (31 شهریورماه) از ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی خبر داد و گفت: با پیگیری های مکرر استاندار و سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، در آینده نزدیک 20 دستگاه تاکسی هیبریدی شامل رنو فلوئنس، سوناتا و هایس به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس در این خصوص اظهار کرد: مقرر شده این تاکسی ها در خط ویژه فرودگاه شروع به فعالیت کنند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان شرح داد: بدون شک ورود این گروه از خودروها به سیستم ناوگان حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی ها دارد.

اخلاقی در این خصوص اضافه نمود: این خودروها از یک موتور احتراق داخلی بنزینی در کنار یک موتور الکتریکی برخوردار هستند و خودرو قادر است در هر زمان از عملکرد یکی از موتورها یا ترکیبی از فعالیت هردو موتور بهره مند شود. این خوردرو در شرایط ترافیک شهری و کندی حرکت خودرو تا سرعت 40 تا 60 کیلومتر در ساعت همواره از موتور برقی کاملا بی صدا و بدون آلایندگی استفاده می کند که این موضوع مصرف بنزین را تا 5.5 لیتر در 100 کیلومتر می رساند که مزیتی ملموس در کاهش مصرف سوخت است. موتور این خودرو در سرعت بالای 45 کیلومتر در ساعت موتور بنزینی فعال شده و اقدام به شارژ باتری خودرو می کند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس در پایان یادآور شد: امید است با تدابیر و حمایت شورای اسلامی شهر بندرعباس و شهردار بتوانیم برای بهبود شرایط تاکسی های درون شهری اقدامات مطلوب تری به شهروندان ارائه کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اولین تاکسی های هیبریدی به ناوگان تاکسیرانی بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید